KOŠARKAŠI UBEDLJIVI U GRUZIJI

Last Updated: 30/06/2018Autor

KOŠARKA

Muška seniorska reprezentacija Srbije ubedljivo je pobedila Gruziju u Tbilisiju rezultatom 87:50 i zabeležila četvrtu pobedu u petom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje se igra sledeće godine.

Ekipa selektora Aleksandra Đorđevića odigrala je izvanredan meč u kome je kontrolisala igru i rezultat od prvog do poslednjeg minuta. Sjajna defanzivna partija naših košarkaša donela je značajnu prednost već u prvom poluvremenu, a činjenica da domaćin nije postigao ni jedan poen čitavih sedam minuta na kraju prve i do polovine druge četvrtine, dovoljno govori o kvalitetu odbrane srpskog tima. Gruzija je u drugoj deonici ubacila samo sedam poena, a već na poluvremenu Srbija je vodila sa 19 razlike (37:18).

Drugo poluvreme donelo je nastavak odlične igre Srbije. Iako su Gruzijci agresivnijom odbranom pokušali da smanje rezultatski deficit, naši košarkaši su koncentrisanom igrom u napadu i svojom već prepoznatljivom odbranom povećavali prednost iz minuta u minut. Početkom poslednje četvrtine ona je već iznosila 30 poena, a maksimalnih „plus 39“ bilo je u poslednjem minutu kada je Marjanović pogodio trojku.

Cela ekipa Srbije zaslužila je najvišu ocenu za sjajnu odbrambenu partiju, a napadački su se posebno istakli Dejan Todorović sa 24 poena, Dragan Milosavljević (15), Boban Marjanović (13) i Vasilije Micić (11). Minutažu je podelilo deset igrača, Aleksa Avramović nije ulazio u igru zbog povrede od koje još uvek nije potpuno oporavljen, dok je Nemanja Nedović na poslednjem treningu pred put imao probleme sa povredom, zbog čega nije otišao sa ekipom u Gruziju.

Srbija već u ponedeljak 2. jula, u velikoj dvorani SPENS u Novom Sadu u 20 sati, igra protiv Nemačke utakmicu poslednjeg kola prve faze kvalifikacija za Svetski šampionat. Pored odluke o pobedniku grupe, ovaj duel ima veliki značaj i zbog toga što će se bodovi preneti u narednu fazu kvalifikacija.

Aleksandar Đorđević, selektor Srbije

– Dobra timska igra… Ozbiljno odigrana utakmica od prvog do poslednjeg minuta, odlična odbrana i dobar pristup igri. Bez obzira na poteškoće koje smo imali, a nije ih bilo malo, momci su uradili sjajan posao, ne samo na ovoj utakmici, već svih ovih dana koliko smo zajedno. Pribojavali smo se ovog meča, ali smo uradili odličan posao jer ovo može da bude ključ za nastavak kvalifikacija pošto nam daje šansu da u drugu fazu uđemo sa dve pobede više u odnosu na Gruziju ako se kvalifikuje, što očekujem. Moramo što pre da zaboravimo ovaj duel, da se oporavimo i koncentrišemo na sledećeg rivala. Potrebno je da sa istom željom i odnosom kao večeras uđemo i u meč sa Nemačkom.