KATARINA SEKULIĆ I RISTO DROBNJAK NAJBOLJI NA XII TROFEJU BEOGRADA

Last Updated: 16/05/2017Autor

ATLETIKA

U subotu, 14. Maja 2017, na atletskom stadionu Vojne akademije, u organizaciji Atletskog saveza Beograda, a pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, održan je XII Trofej Beograda za mlađe juniore/ke. Pored velikog broja domaćih takmičara i takmičarki, učestvovali su i atletičari/ke iz Crne Gore, Makedonije i BiH. U ženskoj konkurenciji, najuspešnija prema IAAF tablicama bila je Katarina Sekulić (SLČ) u disciplini 400m (991 bod), drugo mesto osvojila je Marija Bukvić (MLZ) u disciplini 100m prepone (967 bodova), a na trećem mestu bila je Ivana Ilić (ČAČ) u disciplini 100m (948 bodova), zatim slede Tamara Vuletić (P45) u disciplini 100m (893 boda) i Aleksandra Roljić (BiH) u disciplini 400m (890 bodova).

U konkurenciji mlađih juniora, prvo mesto osvojio je Risto Drobnjak (MNE) u disciplini bacanja kugle (976 bodova), zatim slede Stefan Jakišić (P45) u disciplini 110m prepone (950 bodova), Dimitrije Novaković (MLZ) u disciplini 110m prepone (906 bodova), Tihomir Đorđević (MSO) 400m prepone (885 bodova) i Milan Veljković (MKD) u disciplini 110m prepone (838 bodova). Pobednik memorijalne trke “Mirko Petrevski” na 400m prepone bio je Tihomir Đorđević (MSO) kojem je g-din Saša Petrevski uručio pobednički pehar.

XII Trofeju Beograda, pored generalnog sekretara ASB Nikole Penića i predsednika ASB dr Dejana Šuputa, prisustvovali su i generalni sekretar Sportskog saveza Beograda g-din Jovan Koprivica i gradski sekretar za sport i omladinu g-din Zoran Jovanović. Kompanija SPORT TIME obezbedila je robne nagrade za petoro najuspešnijih atletičara/ki prema IAAF tablicama u obe konkurencije, dok je Sportski savez Beograda obezbedio pehare pobednicima XII Trofeja Beograda i memorijalne trke “Mirko Petrevski”.asb-trofej juniori MG_8493-e1494844889887