KARAKAŠEVIĆU NOVA EVROPSKA BRONZA

Last Updated: 22/09/2018Autor

STONI TENIS

Predsednik spasava čast srpskog stonog-tenisa. Prvi čovek STSS Aleksandar Karakašević je sa Litvankom Rutom Paskvaskiene u miksu osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u španskom Alikanteu. Oni su danas u polufinalu posle velike borbe izgubili od nemačkog para Filus, Han sa 3:2 (11:6, 9:11, 11:7, 13:15, 12:10) i večeras su se popeli na najniži stepenik pobedničkog postolja.

Popularni Sale i Ruta vodili su žestok okršaj sa nemačkom kombinacijom. Uspeli su da izbore peti set, u kojem se nisu predavali ni kada su protivnici vodili sa 7:3. Ipak, u odlučujućim trenucima Filus i Hanova bili su prisebniji i izborili su finale. Na putu do medalje Karakašević i Paskvaskijene su savladali Poljake Badovskog i Bajorovu (3:1), Ruse Šibajeva i Mihajlovu (3:0) i u četvrtfinalu špansku kombinaciju Roblesa i Dvorakovu – 3:2.

Levoruki velemajstor je sa Špancem Hesusom Kanterasom zaustavljen u osminifinala igre parova, pošto su izgubili od Šveđana Falkea i Karlsona sa 4:1 (11:5, 11:6, 10:12, 11:9, 11:8). Prvi reket Srbije je danas osvojio svoju 14 medalju na Evropskim prvenstvima, od čega u miksu ima deset (četiri zlata, dva srebra i četiri bronze).