KADETI ZA SEDMO MESTO U UDINAMA

Last Updated: 16/08/2019Autor

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. godine i mlađi, poražena je od selekcije Turske u borbi za plasman od 5. do 8. mesta Evropskom prvenstvu koje se održava u Udinama (Italija). Ovim porazom izabranici selektora Saše Nikitovića izgubili su sve izglede da se plasiraju na Svetsko prvenstvo sledeće godine. Srpski kadeti su odigrali odlično prvo poluvreme u kome su imali punu kontrolu i prednost u jednom trenutku od 12 poena razlike, ali su nastavku naglo popustili što ih je koštalo poraza: Srbija U16 –Turska U16 65:74 (21:9, 15:17, 11:24, 18:24). Poslednjeg dana šampionata, u utakmici za sedmo mesto, reprezentacija Srbijeće se u subotu sastati sa poreženom selekcijom iz duela Grčke i Hrvatske.

Kako je utakmica počela činilo se srpki kadeti neće imati probelam da dođu do trijumfa. Od samog starta krenulu su silovito, krenuo ih je šut, tako da su već u šestom minutu došli do dvocifrenog vođstva – 15:5. Trojkom Matije Belića za  21:9 okončana je prva četvrtina. Uspela je selekcija Turske u nastavku susreta da uspostavi ravnotežu, ali ne i da smanji zaostatak do kraja prvog poluvremena – 36:26.

Nastavak utakmice prošao je u znaku selekcije Turske, koja je pronašla svoj ritam i daleko boljom igrom u napadu uspela da proekrene rezultat. Turski tim je u trećoj deonici postigao gotovo isto poena koliko i u prvom poluvremenu i uspeo da pređe u vođstvo – 50:47. Srpski kadeti su rezultatski priključak držali do 37. minuta do kad su bili u neznatnom zaostatku – 61:59.  Do kraja susreta rival pravi seriju 13;6 i dolazi do trijumfa – 74:65.

SRBIJA U16: Đurišić 8,  Radovanović 8, Bošković, Milijašević 8, Stefanović 2, Marković, Šaranović 11, Petrović, Belić 18, Branković 10, Obradović, Dabović.