28 March, 2024
PočetnaKošarkaJUNIORI ZA DEVETO MESTO U VOLOSU

JUNIORI ZA DEVETO MESTO U VOLOSU

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2001. i mlađi, još jednom je savladala selekciju Nemačke na Evropskom prvenstvu koje se održava u Volosu (Grčka), ovoga puta u borbi za plasman od 9. do 12. mesta. Izabranici selektora Slobodana Klipe baš kao i u grupnoj fazi, odigrali su fiziči veoma zahtevnu utakmicu i posle velike borbe stigli do trijumfa. Srpski juniori su većim delom meča bili u rezultatskom zaostatku, ali su odličnom završnicom uspeli da slome otpor neugodng  rivala i dođu do pobede: Srbija U18 – Nemačka U18 76:74 (22:21, 21:24, 13:15, 20:14,). Reprezentacije Srbije poslednjeg dana šampionata u nedelju, u borbi za 9.mesto, igraće protiv pobednika u duelu Italije i Crne Gore.

Početak utakmice pripao je selekciji Nemačke koja je sjajno šutirala u uvodnim minutima i brzo stekla dvocifrenu prenost – 14:4. Srpski reprezenativci su uspeli u nastavku da dođu do željenog ritma, poprave igru u odbrani i preko raspoloženog Filipa Škobalja reše prvu četvrtinu u svoju korist – 22:21. Rival se bolje snašao i na startu druge četvrtine i uspeo da povede sa 34:27. Srbiji je pripao finiš prvog poluvremena, jer je preko sjajnog Vukašina Mašića stigla do rezultatskog priključka – 45:43.

U prvih šest minuta igre u drugom poluvremenu jedina tri poena za Srbiju postigao je Stevan Karapandžić, što rival koristi da se još jednom odlepi – 53:46. Do kraja treće četvrtine naš mladi tim je popravio igru u napadu i uspeo delimično da smanji zaostatak – 60:56. Strpljivom i borbenom igrom srpski juniori su u 36. minutu stigli do izjednačenja –  67:67, a trojkom Nikole  Manojlovića nešto kasnije i do vođstva posle dužeg vremena – 72:70. Usledila je uzbudljiva završnica u kojoj su obe ekipe imale svoje šanse, ali je Srbija imala više koncentracije, želje i sreće i sasvim zasluženo stigla do slavlja – 76:74.

SRBIJA U18: Mašić 17, Pokuševski, Andrić 5, Pavićević 2, Karapandžić 6, Pažin 2, Manojlović 6, Đorđević 3, Vasić 9, Langović 10, Marković 2, Škobalj 14.