JUNIORI SRBIJE ZA 40 KRUGOVA POPRAVILI DRŽAVNI REKORD U TROSTAVU

Last Updated: 09/08/2019Autor

Srpska muška juniorska reprezentacija osvojila je četvrto mesto u gađanju malokalibarskom iz trostava (3 puta 40 metaka) na mitingu „Streljačke nade“ u Plzenju (Češka). Sastav Marko Ivanović, Aleksa Mitrović, Dimitrije Gaćeša je skupio  odličnih 3.483 krugova i za čak 40 krugova nadmašio dosadašnji državni ekipni juniorski rekord, koji je reprezentacija Srbije postigla pre šest godina , takođe na turniru u Plzenju. Našu selekciju su od medalje delila četiri kruga. Bronzu je osvojila Italija (3.487). Pobedila je Francuska, ispred Rusije.

Pojedinačno je najuspešniji bio Marko Ivanović, koji je zauzeo 11. mesto sa 1.163 kruga. Aleksa Mitrović je „ubio“ krug manje za 14. poziciju, dok je Dimitrije Gaćeša bio 16. (1.158). U finale se ulazilo sa 1.165 krugova. Visokim rezultatima trojica strelaca, koji su omladinci i sledeće godine, su pokazali da su možda i  naša najbolja juniorska generacija u poslednje dve decenije.

Danas se takmičilo još troje srpskih strelaca, kao članovi reprezentacije Streljačkog saveza Beograda. Aleksa Kukrkić je zauzeo 42, Ratko Bućić 44, a Stojan Stevanović 47. poziciju. U ekipnom plasmanu završili su na 11. mestu u konkurenciji 15 timova. Ukupno je učestvovalo 66 strelaca iz petnaestak zemalja. Reprezentativci Srbije učešće na mitingu u Plzenju završavaju u subotu kada će juniorke gađati trostav.

MK puška trostav 3 puta 40 metaka, juniori, kvalifikacije: 1. Lukas Rot (Švajcarska) 1.182, 2. Maciej Kovalevič (Poljska) 1.175, 3.Filip Nepejhal (Češka) 1.170… 11. Marko Ivanović 1.163… 14. Aleksa Mitrović 1.162…16. Dimitrije Gaćeša 1.158…42. Aleksa Kukrkić 1.140…44. Ratko Bućić 1.136… 47. Stojan Stevanović 1.132… Ukupno 68 strelaca. Ekipno: 1. Francuska 3.496, 2. Rusija 3.493, 3. Italija 3.487, 4. Srbija (Ivanović, Mitrović, Gaćeša) 3.483…11. Srbija – SS Beograda (Kukrkić, Bućić, Stevanović) 3.408…