JUNIORI ŠESTI U MINSKU

Last Updated: 03/09/2018Autor

VATERPOLO

Porazom u susretu za peto mesto juniori Srbije su završili takmičenje na Evropskom prvenstvu u u Minsku. Italija je bila bolja 8:4 (2:2, 1:1, 4:1, 1:0). Srbija je igrala u sastavu: Popović, Smiljević, Barać, Nešić, Kikaleišvili, Vasin, Vučinić 3, Tomić, Vićković 1, Vujović, Andrin, Timotijević, Bulajić. Savezni trener: Miloš Ćirić.

U prvoj četvrtini dva vođstva Italijana anulirao je Vučinić. U drugoj četvrtini po jedan pogodak na obe strane, ponovo je Vučinić bio strelac. Pad Srbije je počeo u trećem delu. Uzastopna četiri gola Italijana za ubedljivo vođstvo 7:3. Vićković je zaustavio taj nalet. Završnih osam minuta je proteklo u čuvanju rezultata Italijana koji su sredinom tog dela igre postavili konačan rezultat 8:4.