JUNIORI OBEZBEDILI OPSTANAK U ELITI

Last Updated: 01/08/2019Autor

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2001. godine i mlađi, savladala je selekciju Finske u borbi za plasmna od 9. do 16. mesta čime je obezbedila opstanak na Evropskom prvenstvu koje se održava u Volosu (Grčka). Izabranici selektora Slobodana Klipe smogli su snage da posle dramatičnog poraza od Litvanije u osmini finala, odigraju veoma korektnu utakmicu i  oldičnom igrom u drugom poluvrmenu dođu do ubedljivog trijumfa: Srbija U18 – Finska U18 82:62 (24:11, 15:22, 18:13, 25:16,). Reprezentacije Srbije u nastavku šampionata igraće za plasman od 9. do 12. mesta, a naredni protivnik u subotu od 13:30 časova biće joj selekcija Nemačke.

I u prvom poluvremnu duela sa selekcijom Finske reprezentativci Srbije pokazali su dva lica. Početak odličan, agresivan i krajnje odlučan. Veoma brzo su poveli sa 6:0, početkom druge četvrtine imali rekordnih 15 poena prednosti – 26:11. Ništa nije nagoveštavalo da će doći do velikog pada u igri. Rival to koristi i uspeva da u finišu drugog perioda smanji na 35:32. Ipak, Pavićević sa četiri vezana poena donosi Srbiji “+7” – 39:32 pre odlaska na poluvreme.

Velika borba vođena je u nastavku utakmica. Srpski juniori su konstanto bili u vođstvu, ali uporni Finci nisu odustajali tako da su se u 27. minutu približili na 48:46. Tada na scenu stupa Pažin koji inicira seriju 9:0 kojom Srbija na isteku 30. minuta ponovo dolazi do dvocifrenog vođstva – 57:46. Bili su to prelomni trenuci susreta, jer je u poslednjoj četvrini naš mladi tim zaigrao sa mnogo više samopouzdanja i stigao do ubedljivog trijumfa – 82:62.

SRBIJA U18: Mašić 8, Pokuševski 4, Andrić 2, Pavićević 11, Karapandžić 3, Pažin 5, Manojlović 10, Đorđević 2, Vasić 12, Langović 10, Marković 10, Škobalj 5.