29 March, 2024
PočetnaKošarkaJUNIORI DESETI U VOLOSU

JUNIORI DESETI U VOLOSU

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2001. i mlađi, zauzela je 10. mesto na Evropskom prvenstvu koje se danas završava u Volosu (Grčka). Izabranici selektora Slobodana Klipe u poslednjem duelu na šampionatu, utakmici za deveto mesto, izgubili su od selekcije Italije. Naš mladi tim je dobro počeo utakmicu, ali je rival kako je meč odmicao preuzimao inicijativu, a duel u svoju korist defintiivno prelomio početkom poslednje četvrtine: Srbija U18 – Italija U18 72:81 (20:14, 21:25, 15:24, 16:18).

Srbija se bolje snašla na startu meča i preko rasploženog Aleksandra Langovića povela sa 14:6 u šestom minutu i prednost čuvala do kraja prve četvrtine – 20:14.  Nastavak susreta pripao je selekciji Italije koja je došla do napadačke igre, ali i do vođstva u 15. minutu – 31:28. Finiš prvog poluvremena ipak pripada srpskim reprezentativcima koju su ovaj deo igre rešili u svoju korist – 41:39.

Poslednji put rezultata je bio izjednačen u 23. minutu – 45:45 posle čega Italijani prave seriju 12:2 i dolaze do osetnijeg vođstva – 57:47. Do kraja trećeg perioda naš mladi tim je samo delimično uspeo da smanji rezultat – 63:56. Rival je već na startu finalne deonice došao do dvocifrene prednosti (72:59) što mu je bio dovoljan kapital da dođe do konačnog trijumfa – 81:72.

SRBIJA U18: Mašić 11, Pokuševski, Andrić 4, Pavićević 9, Karapandžić, Pažin 8, Manojlović 3, Đorđević, Vasić 5, Langović 18, Marković 6, Škobalj 8.