JOVOVIĆ PONOVO IZABRAN ZA ČLANA EVROPSKIH KOMISIJA

Last Updated: 13/07/2017Autor

BADMINTON

Evropska badminton konfederacija (BEC) je još jednom odala svojevrsno priznanje za srpski badminton i za sve ono što on čini za razvoj ovog sporta na Starom kontinentu. Čelnici BEC su nedavno Radomira Jovovića ponovo izabrali za člana komisija ove organizacije, sa mandatom do 2019. Predsednik Upravnog odbora Badminton saveza Srbije će tako u naredne dve godine biti član Komisije za razvoj članica, u kojoj je bio od 2015. do ove godine, kao i član novoformirane Komisije sport za sve. Pored ove dve BEC je izabrao nove članove i ostalih komisija i to Sportske komisije, Komisije za takmičenja evropskog kruga, Komercijalne komisije, Komisije za medije i komunikacije, Komsiije za razvoj vrhunskih takmičara i trenera, Komisije za organizaciju događaja, Komisije za para-badminton i Komisije “Žene u badminton”. Prvi sastanak komisija BEC biće održan u glavnom gradu Bugarske, Sofiji, u septembru.

“Ovo je veliko priznanje za srpski badminton i za mene lično. Trudiću se da opravdam ukazano poverenje i da dam svoj doprinos radu komisija čiji sam član. Budući da sam u raznim komisijama Evropske badminton konfederacije od 2013. sve mi je poznato i ostaje samo da nastavim tamo gde sam stao u prethodnom mandatu”, kazao je Radomir Jovović.