JOŠ JEDAN USPEŠAN SKUP ŠKOLARACA U ZRENJANINU

Last Updated: 05/11/2017Autor

BADMINTON

Još jedan, četvrti uzastopni, susret školaraca u Zrenjaninu protekao je u prelepoj atmosferi sale Osnovne škole “Žarko Zrenjanin”. Osnovci i srednjoškolci iz 30 škola iz Beograda, Novog Sada, Vršca, Pančeva, Kruševca, Zrenjanina i Velikog Središta Zrenjanin pokazali su u subotu, 4. novembra 2017, svoje umeće na Međuškolskom badminton turniru “Žarko Zrenjanin” 2017, koji su organizovali Badminton klub Banat, Badminton savez Srbije i Osnovna škola “Žarko Zrenjanin, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Badminton saveza Srbije, Grad Zrenjanina. Devojčice i dečaci su se borili za medalje u pet uzrasnih kategorija na takmičenju čiji su prijatelji bili “Tin Šped”, “Yonex”, “Koka Plus”, “Ledeni Kvas”, Sportski savez grada Zrenjanina i JKP Vodovod i kanalizacija. Posle šestočasovnog kvalitetnog programa zadovoljni su bili svi – i takmičari, i navijači i organizatori, uz krilaticu “Vidimo se dogodine”.

“Prezadovoljni smo kako je protekao četvrti uzastopni međuškolski turnir u Zrenjaninu, a posebno smo srećni zbog činjenice da su svi učesnici organizaciju ocenili najvišom ocenom. Ovom prilikom zahvaljujem se svim pokroviteljima i prijateljima turnira. Naručitu zahvalnost dugujemo Ivani Bošnjak, direktorki Osnovne škole “Žarko Zrenjanin”, koja u potpunosti razume našu badminton priču i bez čije pomoći praktično ne bismo mogli ni da pomislimo da organizujemo ovaj turnir”, istakao je Darko Ćarić, prvi čovek Badminton kluba Banat iz Zrenjanina.

Medalje su osvojili – I-II razred – Devojčice: 1. Ana Dimitrijević (OŠ ”Mladost”, Vršac), 2. Teodora Latas (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 3. Andrea Bogojević (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), Mina Kovač (OŠ ”Đura Jakšić”, Zrenjanin); Dečaci: 1. Andrej Stolić (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Vukašin Obradović (OŠ ”Svetozar Marković Toza”, Novi Sad), 3. Boško Jakovljević (OŠ ”Branko Radičević”, Pančevo); III-IV razred – Devojčice: 1. Lana Pavlović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), 2. Sofija Parežanin (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Pančevo), 3. Kristina Mijajlović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac); Dečaci: 1. Vanja Kovač (OŠ ”Đura Jakišić”, Zrenjanin), 2. Stefan Maksimović (OŠ ”Đura Jakišić”, Kragujevac); V-VI razred – Devojčice: 1. Maša Aleksić (OŠ ”Branko Radičević”, Pančevo), 2. Miona Filipović (OŠ ”Branko Radičević”, Pančevo), 3. Mara Batar (OŠ ”Braće Jerković”, Beograd), Milica Vrtikapa (OŠ ”Radoje Domanović”, Beograd); Dečaci: 1. Vuk Dimitrijević (OŠ ”Mladost”, Vršac), 2. Petar Radonić (OŠ ”Isidora Sekulić”, Pančevo), 3. Marko Mihajlović (OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj”, Kruševac), Relja Milić (OŠ ”Radoje Domanović”, Kragujevac); VII-VIII razred – Devojčice: 1. Polina Lindina (OŠ ”Đura Daničić”, Novi Sad), 2. Katarina Pomorišac (OŠ ”Žarko Zrenjanin”, Zrenjanin), 3. Jana Kiso (OŠ ”Braće Jerković”, Beograd), Đurđija Purić (OŠ ”Braće Jerković”, Beograd); Dečaci: 1. Damir Ubavić (OŠ ”Žarko Zrenjanin”, Zrenjanin), 2. Bogdan Marković (OŠ ”Mirko Jovanović”, Kragujevac), 3. Viktor Burjan (OŠ ”Bratstvo i jedinstvo”, Pančevo); I-IV razred srednjih škola – Devojčice: 1. Danica Stanisavljev (Hemijska škola ”Uroš Predić”, Zrenjanin), 2. Hristina Krstić (Gimnazija ”Sveti Sava”, Beograd); Dečaci: 1. Stefan Mijatović (Hemijska škola, Pančevo), 2. Đorđe Stepanović (Ekonomska škola ”Nada Dimić”, Beograd), 3. Luka Milić (DRuga kragujevačka gimnazija), Mihajlo Borka (Mašinska škola, Pančevo).