IZABRAN STRUČNI ŠTAB REPREZENTACIJE, PODMLAĐEN NACIONALNI TIM

Last Updated: 28/12/2017Autor

STRELJAŠTVO

Upravni odbor Streljačkog saveza Srbije je na današnjoj sednici, kojom je predsedavao Nenad Putnik, predsednik SSS, izabrao Stručni štab reprezentacije prihvativši predlog novog sporskog direktora Dragana Markovića. Selektor za discipline puškom biće Dragan Donević (1981. godište), a za discipline pištoljem Jelena Arunović (1981). U stručnom štabu su i Ivan Manojlović (1981), trener koordinator za juniorske kategorije, Saša Iker (1979), trener juniorskih selekcija za puškarske discipline, i Goran Mikec (1977), trener juniorskih selekcija za pištoljaške discipline.

Za šefa stručnog štaba izabran je Dragan Donević, lični trener Andree Arsović, koji je od 2011. kao trener uključen u rad reprezentacije. Ima status vrhunskog sportskog trenera – zaslužni trener, a u poslednjih sedam godina učestvovao je na svim velikim takmičenjima. Za najboljeg trenera godine u srpskom streljaštvu proglašavan je 2014, 2015. i 2016, a pre nekoliko meseci je dobio i Majsku nagradu Sportskog saveza Srbije. Glavni je trener SK Partizan. Stručni štab se bira za olimpijski ciklus. Po Pravilniku o stručnom radu selektori se biraju iz reda individualnih trenera kategorisanih sportista Olimpijskog komiteta Srbije.

Jelena Arunović, trener Zorane Arunović i SK Olimpik 011, takođe ima status vrhunskog sportskog trenera – zaslužni trener. I ranije bila član stručnih štabova naše selekcije na velikim takmičenjima. Ima B trenersku licencu. Kao strelac, 2010.godinu osvojila je ekipnu srebrnu medalju MK pištoljem na Svetskom prvenstvu, u timu sa sestrom Zoranom i Jasnom Šekarić.

Iskustvo u radu u nacionalnim selekcijama i u klubovima i status vrhunskog sportskog trenera imaju i stručnjaci zaduženi za juniorske kategorije. Svih petoro članova stručnog štaba su u streljaštvo ušli pre više od dve decenije. Lekar reprezentacije i u novom mandatu biće dr Slaviša Jovanović. UO je prihvatio i Markovićev predlog sastava nacionalnog tima za Evropsko prvenstvo vazdušnim oružjem u Đeru (16 – 26. februar). Reprezentacija je podmlađena, prvi put šansu u seniorskom nacionalnom timu dobiće Lazar Kovačević, Stevan Jovanović, Milica Babić, Sanja Vukašinović (svi puška) i Jelena Tomić (pištolj).

Srbija će imati kompletne ekipe u svim seniorskim takmičenjima i u juniorskim nadmetanjima puškom, dok će u omladinskoj kategoriji pištoljem gađati samo Katarina Maricki.

Seniori, puška: Milutin Stefanović („Čika Mata“, Kragujevac), Lazar Kovačević (Jagodina 92) i Stevan Jovanović („Čika Mata“). Rezerva: Milenko Sebić (Crvena zvezda).

Juniori, puška: Đorđe Savić (Oko sokolovo, Kosjerić), Veljko Ilić (Smederevo), Aleksa Mitrović (Novi Beograd Ušće). Rezerva: Dušan Dimitrijević.

Seniorke puška: Andrea Arsović (Partizan), Milica Babić (Pobednik), Sanja Vukašinović (Novi Sad 1790). Rezerva: Tatjana Banjac (Novi Sad 1790).

Juniorke puška: Marija Malić (Jedinstvo, Stara Pazova), Ivana Marić, Marija Zavišić (obe Policajac). Rezerva: Kristina Lazarević (Novi Beograd Ušće).

Seniori pištolj: Damir Mikec (Policajac), Dimitrije Grgić (Akademac), Duško Petrov („Aleksa Dejović“). Rezerva: Zoran Vujić (Policajac).

Seniorke pištolj: Zorana Arunović (Olimpik 011), Bobana Veličković (Bor 030), Jelena Tomić (Kikinda). Rezerva: Aleksandra Ristović (Zvezdara).

Juniorka pištolj: Katarina Maricki („Živko Relić Zuc“).