IGRE BEZ GRANICA NA VODI

Last Updated: 06/09/2018Autor

SPORT I REKREACIJA OSOBA SA INVALIDITETOM

Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda u saradnji sa Društvom za sport i rekreaciju invalida opštine Zvezdara organizovao je  već tradicionalnu manifestaciju koja se održala na bazenima   SC «Olimp Zvezdara» u četvrtak, 6. Septembra. Na manifestaciji je učestvovalo oko 80 osoba sa invaliditetom, najbrojniji su bili iz Udruženja Pobednik i MNRO Zvezdara, a takođe brojni su bili iz Doma u Sremčici i korisnici Centra za smeštaj i dnevni boravak dece i omladine ometene u razvoju Šekspirova, Borska, Kornelije Stanković, a po prvi put i korisnici iz boravka iz Mladenovca, gde su od ovog leta počele kontinuirane besplatne sportske aktivnosti  za decu sa invaliditetom kao naravno i jednog od domaćina DSRI Zvezdara.

Učesnici su imali priliku da učestvuju u interesantnim sportskim aktivnostima koje su bile realizovane oko bazena, a igre su osmišljene na zanimnjiv i jednostavan način tako da sve osobe sa invaliditetom bez obzira na vrstu invaliditeta su mogle da učestvuju. Na manifestaciji je prisustvovao  Predsednik opštine Zvezdara Miloš Ignjatović, kao i predstavnik Sekretarijata za sport i omladinu Novica Todosijević koji su i glavni pokrovitelji manifestacije.