FUDBALERI SIGURNI PROTIV LUKSEMBURGA

Last Updated: 15/11/2019AutorTags:

Reprezentacija Srbije savladala je Luksemburg u pretposlednjem meču grupne faze kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope – 3:2 (2:0). Bila je to očekivana pobeda Orlova, bez obzira na pojedine faze meča, u duelu u kome su Kolarova i drugove bodrila deca iz fudbalskih škola i akademija, jer zbog kazne UEFA igralo se bez prisutva publike sa kupljenim ulaznicama. Srbija je od prvog minuta očekivano imala veći posed i igralo se uglavnom na polovini Luksemburga. Posle pet minuta videli smo prvu pravu priliku, Sergej Milinković – Savić je centrirao, Mitrović pokušao glavom, ali Moris je bio dobro postavljen. Na gol nismo dugo čekali, samo nekoliko minuta kasnije, Tadić je centrirao a ovoga puta Mitrović je bio precizan – 1:0. Imao je napadač Fulama veoma brzo priliku i za drugi gol, ali Moris je krajnjim naporom uspeo loptu da izbaci u korner.

S druge strane Luksemburg je svoju taktiku bazirao, kako je selektor Tumbaković i najavio, na polu-kontre i kontre, a upravo su u 21. minutu gosti bili blizu gola, ali lopta je, posle udarca Olivijea Tila završila na stativi Dmitrovićevog gola. Sa dva dobra pokušaja uzvratio je Ljajić, oba puta je sve delovalo veoma atraktivno, ali nedostajalo je i malo sreće. I ako je nije imao Ljajić, sve je nadoknadio, a ko drugi, nego Aleksandar Mitrović. Sve je sam uradio fenomenalni napadač, primio loptu na nekih 30 metara od gola Luksemburga, povukao je nekoliko metara a onda  postigao evro-gol. Bio je to njegov 33 gol u dresu sa državnim grbom.

U nastavku meča Luksemburg je pokazao da odavno nisu potpuni autsajderi, ušli su u nastavak malo hrabrije i uspeli da ublaže vođstvo. Uslkedila je i prva izmena, selektor Tumbaković je pružio priliku Radonjiću, a ovaj mu je brzo uzvratio lepim golom u  70.minutu. Nije se Luksemburg predavao, samo pet minuta kasnije gosti su preko rezerviste Turpela ponovo sebi vratili nadu. Usledila je još jedna izmena, sada je igru napustio Ljajić, a priliku dobio povratnik Đuričić. Do kraja ipak nije bilo promene rezultata. Na kraju rekli bismo zaslužena, možda i rutinska pobeda Orlova koji su igrali onoliko koliko im je bilo potrebno za trijumf. U poslednjem kolu grupne faze kvalifikacija u nedelju dočekujemo Ukrajinu.

„Istina je da dok smo imali koncentraciju igrali da ispunimo osnovni cilj, imali smo utakmicu pod kontrolom, i pre prvog gola imali smo nekoliko prilika, a onda kad mislimo da smo završili posao, pada koncentracija i onda utakmica ode u nekom drugom pravcu. Mene može da zadovolji rezultat i sada imamo dva dana da se pripremimo za Ukrajinu i ostavimo mnogo bolji utisak“, kazao je selektor Ljubiša Tumbaković i dodao – “Rekao sam da sam u jednom delu utakmice, tih prvih pola sata, bio veoma zadovoljan. Imali smo tri majstora iza Mitrovića, dominirali smo i dali dva gola. Da smo više držali koncentraciju i utisak bi bio bolji, a sada ostaje prostora da pojedincima skrenemo pažnju i stvari budu bolje protiv Ukrajine. Ima napretka, naravno da ima napretka, definišemo polako tim, sve je bolje u odnosu na septembarsko okupljanje. Iskren da budem ne mogu da budem zadovoljan kompletnim utiskom, a ima detalja koje moramo da unapredimo. Veća doza trčanja, veća koncentracija. A uvek me brine kada primimo gol, tako i sada, kada vidim kako smo primili primera radi prvi gol. Isto u Luksemburgu, imamo dobijenu utakmicu a onda sve dovedemo u pitanje. Ima igrača koji kad napravimo rezultat počnu da se igraju, a u savremenom fudbalu to ne može“

SRBIJA: Dmitrović, Milenković, Nikola Maksimović, Kolarov, Mladenović, Nemanja Maksimović, Milivojević, Milinković – Savić (od 62. Radonjić), Tadić (od 90. Lukić), Ljajić (od 76. Đuričić), Mitrović. Selektor Ljubiša Tumbaković.

LUKSEMBURG: Moris, Šano, Žerson, Hal, Jans, Filips (od 46. Skenderović), O.Til (od 61. Turpel), Karlson, V.Til (od 76. Sinani), Rodrigez, Devil.