FUDBALERI SAZNALI RIVALE U LIGI NACIJA

Last Updated: 03/03/2020Autor

U Amsterdamu je održan žreb za novi ciklus Lige nacija, u kome je učestvovao i bivši reprezentativac Holandije, Rafael van der Vart,  a reprezentacija Srbije nalazi se u Grupi 3 (divizija B) sa Rusijom, Turskom i Mađarskom. Vladimir Matijašević, sportski direktor Fudbalskog saveza Srbije, koji je zajedno sa čelnicima Saveza, prisustvovao žrebu, izneo je prve utiske o našoj grupi.

-Moglo je sigurno i lakše da bude, dobili smo jednu od najtežih grupa. Mislim da možemo da igramo sa svima i da očekujemo dobar rezultat. Najveći rivali su nam Rusija i Turska, ali ne bih zaboravio ni Mađare. Mnogo toga zavisiće od rasporeda, ali i predstojećeg Prvenstva Evrope ako uspemo da se plasiramo. Sve je onda drugačije, pre svega atmosfera. Ne možemo, dakle, da pričamo ništa unapred, ali sigurno da nas očekuju zanimljive utakmice. Nikome neće biti lako – izjavio je Vladimir Matijašević. Takmičenje u UEFA Ligi nacija počinje u septembru ove godine.

Predstojeći ciklus Lige nacija biće deo kvalifikacionog sistema za plasman na Prvenstvo sveta 2022. u Kataru, na kome će učestvovati 13 reprezentacije iz Evrope. Glavne kvalifikacije biće održane tokom 2021. godine u deset grupa. Na završni turnir plasiraće se 10 prvoplasiranih selekcija. Za preostala tri mesta boriće se deset drugoplasiranih reprezentacija iz grupa i dve najbolje selekcije iz Lige nacija po koeficijentu UEFA koje nisu izborile plasman među prve dve u kvalifikacionim grupama. Tih 12 reprezentacija biće podeljene u tri kostura sa po četiri tima, koji će po sistemu polufinala i finala dati tri preostala učesnika Svetskog prvenstva u Kataru.

Termini

1.KOLO 03-05. Septembar 2020