29 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaEVROPSKO SREBRO I ZA PAJIĆA I HOLPERTA

EVROPSKO SREBRO I ZA PAJIĆA I HOLPERTA

KAJAK KANU

Dejan Pajić i Ervin Holpert, osvojili su srebrnu medalju u dvosedu na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u bugarskom Plovdivu. Dejan i Ervin su do medalje stigli za 1 minut i 27.616 sekundi. Ono što njihov uspeh čini još većim jeste činjenica da su do medalje došli samo 40 minuta posle trke u četvercu. Zlatnu medalju osvojili su Mađari Nadaš i Totka (01:26.500), dok je bronza pripala Ukrajincima Semikinu i Trunovu (01:28.004).

Muški četverac na 1000 metara u kojem su nastupili Simo Boltić, Dejan Pajić, Ervin Holpert, Dragan Hančovski, šampionat Evrope završio je na 7. mestu u vremenu 2 minuta i 59.886 sekundi. Zlato je osvojila posada Španije (02:54.374), srebro Poljske (02:54.658), a bronzu Slovačke (02:54.666). Milica Starović zauzela je 4. mesto u finalu jednoseda na 500 metara, pošto je trku izveslala za 1 minu i 48.020 sekundi. Milici je bronzana medalja izmakla za 1 desetinku, dok je za pobednicom zaostala 0.76 sekundi. Zlato je osvojila Mađarica Tamara Takač (01:47.264), srebro Volha Hudženka iz Belorusije (01:47.844), dok je bronza pripala Ruskinji Jeleni Anjišinoj (01:47.908).

Nikolina i Olivera Moldovan trku dvoseda na 500 metara završile su na 6. mestu, pošto su stazu po jakoj kiši izveslale za 1 minut i 42.540 sekunde. Zlato su osvojile Nemice Veber i Dice (01:38.604), srebro je pripalo Slovenkama Ponomarenko i Osterman (01:38.996), a bronza Poljakinjama Pulavskoj i Mikolajčik (01:40.632). Prepodnevni deo programa poslednjeg dana Prvenstva Evrope u Plovdivu obeležile su kiša, jak vetar i niska temperatura, pogotovo posle visokih 40 stepeni prvih dana takmičenja.

Vuk Radovanović zauzeo je 5. mesto u A finalu u kategoriji KL2. Vuk je deonicu od 200 metara na kojoj se veslaju sve trke u konkurenciji parakajakaša izveslao za 44.300 sekunde. Zlato je osvojio Austrijanac Markus Mendi Svoboda (00:41.316), srebro Ukrajinac Mikola Sinjuk (00:42.180), dok je bronzu osvojio Nikolas Bajton iz Britanije (00:42.956). Vuk je 5. mestom u Plovdivu izjednačio rezultat koji je postigao i prošle godine na Prvenstvu Evrope u Moskvi. Naš drugi predstavnik u parakajaku, Arsen Arsenović, šampionat u Plovdivu završio je na 12. mestu, pošto je u B finalu zauzeo 3. mesto.