EVROPSKA BRONZA ZA NEMANJU SIBINOVIĆA

Last Updated: 15/05/2017Autor

KENDO

Spski reprezentativac Nemanja Sibinović osvojio je bronzanu medalju na 28. evropskom kendo prvenstvu koje je u Budimpešti okupilo predstavnike 42 zemlje. Naš reprezentatiivac, koji ima svega 15 godina, do postolja je stigao u individualnoj juniorskoj kategoriji do 18 godina. Sibinović je na putu ka odličju savladao predstavnike Italije, Češke, Rusije i Rumunije. U borbi za finale poražen je od drugog predstavnika Rusije. Inače, Sibinović je član beogradskog kluba Makoto, a, pored drugih juniora iz srpskih klubova, predstavlja budućnost srpskog kendoa. Pored ove medalje srpski kendo je u glavnom gradu Mađarske stigao do još jednog priznanja. Naime, Miodrag Dimić iz Kendo kluba Beograd osvojio je nagradu za borbeni duh u seniorskoj kategoriji,.

Uporedo sa Evropskim prvenstvom održana je i Generalna skupština Evropske kendo federacije. Na njoj je jednoglasno prihvaćena kandidatura Kendo saveza Srbije za organizaciju Evropskog prvenstva u kendou, koje će se tako održati 2019. u Beogradu.20170513_184603