29 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaEDUKACIJA U NACIONALNOM BADMINTON CENTRU

EDUKACIJA U NACIONALNOM BADMINTON CENTRU

BADMINTON

U Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji u subotu, 10. novembra 2018, održan je Nacionalni stukovni seminar kojem je prisustvovalo 25 reprezentativaca i perspektivnih sportista, kao i brojni treneri iz srpskih klubova iz Beograda, Novog Sada, Pančeva, Kruševca, Kragujevca i Vršca. Prvi je na otvorenu scenu stupio mr Milan Barbir, inače glavni trener badminton reprezentacija Srbije, koji je održao predavanje na temu “Specifična kvantifikacija fizičkih, tehničkih i taktičkih karakteristika u badmintonu”. Nakon njega vanredni profesor Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Novom Sadu i kondicioni trener fudbalske reprezentacije Srbije, prof. dr Marko Stojanović, obradio je temu “Prehabilitacija u vrhunskom sportu – Moda ili potreba”.

Oba predavanja bila su interaktivna, a učesnicima su uz teorijski deo odmah, na samim terenima Nacionalnog badminton centra, prezentovani i praktični segmenti. Svojevsrtan zaključak Nacionalnog stukovnog seminara stavljen je u kancelarijama Badminton saveza Srbije gde je održana panel diskusija o nacionalnom takmičarskom sistemu. Pored analize postojećeg sistema bilo je reči o načinima unapređenja istog. Pored predavača i učesnika na Nacionalnom stukovnom seminaru prisustvovali su i predsednik Upravnog odbora BASS Radomir Jovović i generalni sekretar Andreja Andrić.