29 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaDVE TITULE U STRELJAŠTVU ZA OSNOVCE IZ KOSJERIĆA

DVE TITULE U STRELJAŠTVU ZA OSNOVCE IZ KOSJERIĆA

ŠKOLSKI SPORT

Đaci Osnovne škole „Mito Igumanović“ iz Kosjerića zablistali su na Prvenstvu Srbije u strejaštvu za osnovne i srednje škole, održanom u Smederevu. Osnovci iz Kosjerića, inače članovi Streljačkog kluba Oko sokolovo, osvojili su ekipne šampionske titule i u konkurenciji pionira i u konkurenciji pionirki. Đaci su se takmičili serijskom vazdušnom puškom (osnovci su gađali 20, a srednjoškolci 30 dijabola). Zlato u konkurenciji učenica osnovnih škola odbranila je Aleksandra Havran („Boško Palkovljević Pinki“, Stara Pazova). Najprecizniji pionir bio je David Milojević (OŠ „Sveti Sava“, Gornji Milanovac).

Najuspešnije ekipe u nadmetanju srednjih škola bile su ženski tim Gimnazije Pirot i muški sastav Tehničke škole „Mileta Nikolić“ iz Aranđelovca. Pojedinačne zlatne medalje osvojili su učenica pirotske gimnazije Kristina Petrović i Darko Spasić iz Medicinske škole iz Zrenjanina. Učestvovalo je više od 250 đaka iz cele Srbije. Organizator takmičenja bio je Savez za školski sport Srbije, a tehnički organizatori Savez za sport i olimpijsko vaspitanje u Smederevu i Streljačka družina Smederevo.

Osnovne škole

Serijska vazdušna puška (20 dijabola)

Dečaci: 1. „Mito Igumanović“, Kosjerić (Savić, Milić, Jovanović) 529, 2. „Ljudovit Štur“, Kisač 527, 3. „Sveti Sava“, Gornji Milanovac 522… (20 ekipa) Pojedinačno: 1. David Milivojević („Sveti Sava“, Gornji Milanovac) 186, 2. Vuk Šerbula („Sveti Sava“, Kikinda) 183, 3. Đorđe Savić („Mito Igumanović“, Kosjerić) 182…(70 strelaca)

Devojčice: 1. „Mito Igumanović“, Kosjerić (Nataša Jezdović, Sara Vuković, Emilija Jovanović) 521, 2. „Lazar Savatić“, Zemun 499, 3. „Boško Palkovljević Pinki“ 491… 16 ekipa Pojedinačno:1. Aleksandra Havran („Boško Palkovljević Pinki“, Stara Pazova) 186, 2. Anja Nikodinović („Sveti Sava“, Lipnički Šor) 183, 3. Anja Knežević („Lazar Savatić“, Zemun) 182… (59 takmičarki).

Srednje škole

Serijska vazdušna puška (30 dijabola)

Juniorke: 1. Gimnazija Pirot (Petrović, Stanković, Veličković) 777, 2. SPVŠ „Stevan Sinđelić“, Vranje 775 (261 treća serija), 3. Gimnazija Smederevo 775 (257)… (19 timova). Pojedinačno: 1. Kristina Petrović (Gimnazija, Pirot) 278, 2. Anastasija Mudrinić (SPVŠ „Stevan Sinđelić“, Vranje) 278, 3. Mila Petrović (Ekonomska škola, Pirot) 271… (70 takmičarki).

Juniori: 1. TŠ „Mileta Nikolić“, Aranđelovac (Matić, Stevanović, Nemanja Vuković) 798, 2. MŠ Pančevo 781 (259 treća serija), 3. TŠ „Mihajlo Pupin“, Inđija 781 (256)… (18 ekipa). Pojedinačno: 1. Darko Spasić (Medicinska škola, Zrenjanin) 284, 2. Aleksandar Matić (TŠ „Mileta Nikolić“, Aranđelovac) 281, 3. Ilija Novović (Medicinska škola, Čačak) 280… (64 takmičara).