It seams that you haven't connected with your Twitter account
21 January, 2020
PočetnaStreljaštvoDVA ZLATA ZA TEODORU VUKOJEVIĆ

DVA ZLATA ZA TEODORU VUKOJEVIĆ

STRELJAŠTVO

Finale Kupa Streljačkog saveza Srbije vazdušnim oružjem za mlađe kategorije (B program), održano danas u Pančevu, obeležila je juniorska reprezentativka Teodora Vukojević. Vukojevićeva, članica kragujevačkog „Čika Mate“ je osvojila dve zlatne medalje, trijumfom standardnom vazdušnom puškom u kadetskoj i u apsolutnoj konkurenciji (mlađe juniorke i kadetkinje zajedno). Puškom u konkurenciji mlađih juniora i kadeta najuspešniji je bio Teodorin klupski drug Marko Ivanović. Istim oružjem u takmičenju kadeta prvo mesto osvojio je Đorđe Savić (Oko sokolovo), koji je u apsolutnoj konkurenciji bio drugi.

Pobede u takmičenju pištoljem odneli su: Nemanja Stojanov (Uljma – mlađi juniori i kadeti), Dušan Bojić (Smederevo – kadeti), Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“- mlađe juniorke i kadetkinje) i Dijana Janković („Aleksa Dejović“ – kadetkinje). U takmičenju serijskom vazdušnom puškom najuspešnija pionirka bila je Anja Knežević (Novi Beograd  – Ušće), dok se zlatom u konkurenciji pionira okitio Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813)

Serijska vazdušna puška

Pioniri: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 188, 2. Sava Ljujić (Partizan) 184, 3. Nikola Adamović (Jedinstvo) 181…

Pionirke: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 188, 2. Anja Nikodinović (Partizan) 185, 3. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 184…

Standardni vazdušni pištolj

Mlađi juniori i kadeti: 1. Nemanja Stojanov (Uljma) 226,5, 2. Nemanja Mitrović („Aleksa Dejović“) 221,3, 3. Stefan Mijaljević (Policajac) 203,7… Kvalifikacije: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 543, 2. Zlatomir Marković (Sava Mesarci) 542, 3. Uroš Ivanovski (Novi Sad 1790) 540…

Kadeti (konačan plasman određuje se na osnovu rezultata kvalifikacija): 1. Dušan Bojić (Smederevo) 543, 2. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 529, 3. Jovan Maksimović („Dragan Jevtić Škepo“) 528…

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 222,3, 2. Kristina Vukadinović („Živko Relić Zuc“) 219,0, 3. Nevena Marković (Sava Mesarci) 199,1… Kvalifikacije: 1. Milica Obradović (Kolubara) 368, 2. Jelena Todorović („Aleksa Dejović“) 367, 3. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366…

Kadetkinje: 1. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366, 2. Nađa Martinović (Partizan) 358, 3. Eleonora Radulović („D.J. Škepo“) 354…

Standardna vazdušna puška

Mlađi juniori i kadeti: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 248,0, 2. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 245,0, 3. Dimitrije Gaćeša (Mladost) 222,7… Kvalifikacije: 1. Savić 620,8, 2.Ivanović 618,4, 3. Gaćeša 616,9…

Kadeti: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 620,8, 2. Nikola Adamović (Jedinstvo) 609,4, 3. Peter Erdei (Novi Sad 1790) 603,8…

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 250,4, 2. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 247,6, 3. Lara Canić (Niš 1881) 225,6… Kvalifikacije: 1. Magdalena Nikolić (Jagodina 92) 415,6, 2. Canić 415,4, 3. Vukojević 415,2…

Kadetkinje: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 415,2, 2. Elena Stevanović (Kolubara) 413,6, 3. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 413,0…