It seams that you haven't connected with your Twitter account
4 December, 2020
PočetnaStreljaštvoDVA ZLATA ZA ALEKSANDRU HAVRAN

DVA ZLATA ZA ALEKSANDRU HAVRAN

STRELJAŠTVO

Finale Lige Streljačkog saveza Vojvodine za kadetski i uzrast mlađih juniora i juniorki održano je minulog vikenda u Novom Sadu. Zlatne medalje osvajali su strelci pet klubova: Novog Sada 1790, Pančeva 1813 (po tri), SD „Živko Relić Zuc“ iz Sremske Mitrovice, Jedinstva iz Stare Pazove (po dve) i inđijske Mladosti (jedno najsjajnije odličje). Najuspešniji učesnik bila je Aleksandra Havran (Jedinstvo, Stara Pazova), koja je standardnom vazdušnom puškom trijumfovala u apsolutnoj kategoriji (mlađe juniorke i kadetkinje zajedno) i u kadetskoj konkurenciji.

Zlatne medalje Streljačkoj družini Novi Sad 1790 donele su ženska ekipa puškom, Uroš Ivanovski (mlađi juniori, pištolj) i Dušan Stojadinović (mlađi juniori, puška). Prvaci Lige iz SD Pančevo 1813 su Aleksa Rakonjac (kadeti, puška), Velimir Ninković (kadeti, pištolj) i muška ekipa pištoljem. Kristina Vukadinović iz SD „Živko Relić Zuc“ je trijumfovala pištoljem za mlađe juniorke i kadetkinje, u disciplini u kojoj je njen klub bio najbolji i ekipno. Strelci inđijske Mladosti su bili najuspešniji u ekipnom takmičenju muškaraca puškom. 

Vazdušna puška

Mlađe juniorke i kadetkinje, finale: 1.Aleksandra Havran (Jedinstvo, Stara Pazova) 249,3, 2. Anđela Radun (Novi Sad 1790) 244,1, 3. Milica Jovanović (Uljma) 222,6… Kvalifikacije: 1. Jovanović 394, 2. Lara Kočić (Novi Sad 1790) 386, 3. Havran 384… Ekipno (na osnovu bodova iz tri kola): 1. Novi Sad 1790 24, 2. Uljma 20, 3. Mladost, Inđija 18…

Kadetkinje: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo, Stara Pazova) 384, 2. Isidora Slavnić (Novi Sad 1790) 383, 3. Lana Džonić (Mladost) 378…

Mlađi juniori i kadeti, finale: 1. Dušan Stojadinović (Novi Sad 1790) 247,0, 2. Dimitrije Gaćeša (Mladost) 244,6, 3. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 223,1… Kvalifikacije: 1. Stojadinović 589, 2.Dimitrije Gaćeša (Mladost, Inđija) 586, 3. Rakonjac 581… Ekipno: 1. Mladost 24, 2. Novi Sad 1790 20, 3. „Živko Relić Zuc“ 14…

Kadeti: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 581, 2. Veljko Mihajlović (Mladost) 580, 3. Stefan Terek (Kikinda) 572…

Vazdušni pištolj

Mlađe juniorke i kadetkinje, finale: 1. Kristina Vukadinović („Živko Relć Zuc“) 213,7, 2. Stanislava Popov (Kikinda) 210,3, 3. Anđela Pilipović (Kikinda) 190,1… Kvalifikacije: 1. Vukadinović 353, 2. Teodora Babić („Živko Relić Zuc“) 353, 3. Ivana Teodorović (Novi Sad 1790) 343… Ekipno: 1. „Živko Relić Zuc“ 12, 2. Pančevo 1813 10.

Mlađi juniori i kadeti, finale: 1. Uroš Ivanovski (Novi Sad 1790) 222,4, 2. Ognjen Zivlak (Kikinda) 214,9, 3. Velimir Ninković (Pančevo 1813) 198,6.. Kvalifikacije: 1. Ivanovski 548, 2. Branislav Tomić („Živko Relić Zuc“) 533, 3. Nemanja Stojanov (Uljma) 531… Ekipno: 1. Pančevo 1813 22, 2. „Živko Relić Zuc“ 22, 3. Kikinda 12.

U kadetskim takmičenjima pištoljem nije održano finalno takmičenje, već je redosled određen na osnovu bodova osvojenih u Ligi

Kadeti: 1. Velimir Ninković (Pančevo 1813) 30 bodova, 2. Mihajlo Sijepčević (Pančevo 1813) 30, 3. Ognjen Zivlak (Kikinda) 17…

Kadetkinje (bez proglašenja): 1. Marina Mijatović (Pančevo 1813) 34, 2. Anđela Pilipović (Kikinda) 12.