It seams that you haven't connected with your Twitter account
24 November, 2020
PočetnaStreljaštvo„DUPLE KRUNE“ ZA ANJU I DIMITRIJA

„DUPLE KRUNE“ ZA ANJU I DIMITRIJA

Streljački klub Novi Beograd-Ušće bio je domaćin Prvenstva Beograda standardnim vazdušnim oružjem za kadetkinje, kadete, mlađe juniorke i juniore. Domaćini su dominirali takmičenjem. Novobeograđani su se okitili sa sedam zlatnih medalja, a uspehu su najviše doprineli Anja Knežević i Dimitrije Fatić, koji su osvojili dve „duple krune“. Oboje su puškom trijumfovali i u kadetskoj i u mlađejuniorskoj konkurenciji, a dali su najveći doprinos pobedama svojih ekipa.

Standardna vazdušna puška

Kadetkinje, ekipno: 1. Kolubara  1.130, 2. Novi Beograd – Ušće 1.128, 3. Crvena zvezda 1.118. Pojedinačno: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 397, 2. Elena Stevanović (Kolubara) 387, 3. Anja Nikodinović (Partizan) 383…

Mlađe juniorke, ekipno: 1. Partizan 1.166, 2. Kolubara 1.130, 3. Novi Beograd – Ušće 1.128… Pojedinačno: 1. Anja Knežević 397, 2. Jovana Ljuboja (Partizan) 395, 3. Mina Radojković (Policajac)  393…

Kadeti, ekipno: 1. Novi Beograd-Ušće 1.715, 2. Partizan 1.594, 3. Kolubara 1.592… Pojedinačno: 1. Dimitrije Fatić 582, 2. Nemanja Bogdanov 570, 3. Mladen Đorić 563 (svi Novi Beograd-Ušće)…

Mlađi juniori: 1. Novi Beograd-Ušće 1.732, 2. Kolubara 1.622, 3. Partizan 1.594. Pojedinačno:  1. Dimitrije Fatić  582, 2. Aleksandar Nikolić 580, 3. Filip Stevanović 571 (svi Novi Beograd-Ušće)…

Standardni vazdušni pištolj

Kadetkinje: 1. Milica Srećković („Filip Kljajić“) 355, 2. Lenka Damnjanović (Kolubara) 331, 3. Nađa Martinović (Partizan) 330…

Mlađe juniorke: 1. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće) 361, 2. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 360, 3. Milica Obradović (Kolubara) 356…

Kadeti: 1. Nenad Petrović („Filip Kljajić“) 548, 2. Viktor Dimoski (Novi Beograd-Ušće) 496, 3. Jovan Ristić (Partizan) 489…

Mlađi juniori: 1. „Filip Kljajić“ 1.554, 2. Partizan 1.444, 3. Kolubara 1.351. Pojedinačno: 1. Nenad Petrović 548, 2. Stefan Srećković (obojica „Filip Kljajić“) 524, 3. Nikola Mitrović (Novi Beograd-Ušće) 514…

 

Prvenstvo centralne Srbije: Pet pobeda Smederevaca u Nišu

Najviše uspeha na Prvenstvu Regiona Centralna Srbija standardnim vazdušnim oružjem u B programu (kadetska i mlađejuniorska kategorija) imali su strelci Smedereva, koji su osvojili pet zlatnih medalja. Najvrednija ostvarenja postignuta su u takmičenjima puškom za devojke, a najpreciznija je bila Milica Ristić („Čika Mata“), koja je u konkurenciji mlađih juniorki trijumfovala sa 397 krugova.

Vazdušni pištolj

Kadeti: 1. Luka Milivojević (Smederevo) 500, 2. Boris Jovanović (Topličanin 1887) 471.

Mlađi juniori: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 552, 2. Damjan Miladinović (Jagodina 92) 549, 3. Luka Milivojević (Smederevo) 500… Ekipno: 1. Jagodina 92 1.434.

Mlađe juniorke: 1. Marta Martinković (GT Leskovac) 349, 2. Katarina Milovanović (Smederevo) 346.

Kadetkinje: 1. Marta Martinković (GT Leskovac) 349.

Vazdušna puška

Kadeti: 1. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 574, 2. Lazar Subotić (Smederevo) 566,3. Jovan Stanković („Čika Mata“) 548… Ekipno: 1. „Čika Mata“ 1.669, 2. Smederevo  1.529.

Mlađi juniori: 1. Svetomir Jončić („M.M. Lukanjac“) 577, 2. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 574, 3. Lazar Subotić (Smederevo) 566… Ekipno: 1. Smederevo 1.678, 2. „Čika Mata“ 1.669.

Kadetkinje: 1. Anđela Radojičić (Smederevo) 395, 2. Ljiljana Cvetković 394, 3. Natalija Pavlović 393 (obe Niš 1881)… Ekipno: 1. Smederevo 1.148, 2. Jagodina 92 1.113, 3. „M.M. Lukanjac“ 1.085…

Mlađe juniorke: 1. Milica Ristić („Čika Mata“) 397, 2. Lara Canić (Niš 1881) 395, 3. Anđela Radojičić (Smederevo) 395… Ekipno: 1. Niš 1881 1.177, 2. Smederevo 1.158, 3. „Čika Mata“ 1.148…