It seams that you haven't connected with your Twitter account
29 March, 2024
PočetnaKošarkaDRUGA POBEDA U UDINAMA

DRUGA POBEDA U UDINAMA

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. godine i mlađi, završila je rutinskom pobedom protiv selekcije Bosne i Hercegovine grupnu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu koje se održava u Udinama (Italija). Izabranici selektora Saše Nikitovića odigrali su u okviru trećeg kola grupe “D” tačno koliko je trebalo kako bi opravdali ulogu favorita protiv borbenog tima BiH. Svi igrači su dobili priliku da zigraju kako bi bili spremni za najvažnije mečeve koji predstoje na šampiontu : Srbija U16 – Bosna i Hercegovina U16 77:61 (25:11, 15:17, 19:12, 18:21). Reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto u grupi “D” i u meču osmine finala koji je na programu u utorak igraće protiv trećeplasirane ekipe iz grupe “C”, poraženog iz duela selekcija Slovenije i Litvanije.

Ravnopravna borba vodila se u prvih nekoliko minuta susreta i rezultata 7:6. Srpski kadeti su zatim zaigrali dosta agresivnije i preciznije i već na kraju prve četvrtine došli do 14 poena prednosti – 25:11. U nastavku meča došlo je do malog pada koncentracije u redovima našeg mladog tima, selekcija Bosne i Herecgovine je uspostavila ravnotežu i uspela da na poluvreme ode sa podnošljivim zaostatkom – 40:28.

Daleko angažovanije su srpski kadeti krenuli u drugom poluvremenu i serijom 13:2 došli do ubedljivog vođstva – 53:30 u 25. minutu. Međutim, na početku poslednje četvrtine došlo je do serije grešaka i propusta u odbrani, tako da je rival smanjio na 61:50 u 34. minutu. Reagovao je selektor Nikitović tajm-autom, što je bila dovoljna opomena njegovim izabranicima da odigraju punom snagom do kraja utakmice i dođu do sigurne pobede – 77:61.

SRBIJA U16: Đurišić 2, Radovanović 8, Bošković, Milijašević 3, Stefanović 2, Marković 4, Šaranović 16, Petrović 11, Belić 7, Branković 9, Obradović 7, Dabović 8.