DRAGOSAVLJEVIĆ OSVOJIO EVROPSKU BRONZU

Last Updated: 16/07/2017Autor

KAJAK KANU

Marko Dragosavljević osvojio je bronzanu medalju u jednosedu na 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu. Dragosavljević je do medalje stigao pošto je u finalu najkraću deonicu izveslao za 33.947 sekunde. Dragosavljeviću je to druga medalja za manje od mesec dana, pošto je na Prvenstvu Evrope za mlađe seniore u Beogradu trijumfovao u istoj disciplini. Marko, koji tek ove sezone, napušta kategoriju takmičara do 23 godine, u Plovdivu je kompletirao seniorske medalje, s obzirom da je pre Plovdiva već osvojio dva zlata (2014. Brandenburg, 2015. Račice), i srebro (2013. Montemor-o-veljo).

Zlatnu medalju osvojio je olimpijski šampion iz Rio de Žaneira, Britanac Lijam Hit (00:33.380), dok je srebro pripalo mađarskom reprezentativcu Benceu Horvatu (00:33.455). Milica Starović takmičenje na šampionatu Evrope u Plovdivu završila je zauzimanjem 6. mesta u jednosedu na 200 metara. Milica je najkraću deonicu izveslala za 39.870 sekundi. Zlato je osvojila Dora Luc iz Mađarske (00:39.317), srebro Ema Jorgensen iz Danske (00:39.357), dok je bronzu osvojila Špela Ponomarenko iz Slovenije (00:39.697).

Milica je prethodno u jednosedu na 500 metara zauzela 4. poziciju. Naša mlada kanuistkinja, Nikolina Mijušković, dvostruka juniorska prvakinja Evrope, seniorski šampionat u Plovdivu završila je na 6. mestu, pošto je trku izveslala za 48.792 sekunde. Zlato je pripalo Ruskinji Olesiji Romasenko (00:45.804), srebro Mađarici Kinče Takač (00:46.416), dok je bronzu osvojila Alena Nazdrova iz Belorusije (00:47.080).

Nikolina i Olivera Moldovan u finalu dvoseda na 200 metara zauzele su 8. mesto u vremenu 38.092 sekunde. Zlato su osvojile Ukrajinke Kičasova i Horlova (00:36.527), srebro je pripalo Portugalkama Vaskonselos i Laja (00:36.777), a bronza Poljakinjama Vlodarčik i Kolodžjejć (00:37.117).

Šampionat Evrope u Plovdivu srpski tim završio je sa tri osvojene medalje: dva srebra i jednom bronzom. Pred našim takmičarima predstoji Evropski olimpijski festival mladih u Đeru (23-29. jul), učešće na Prvenstvu sveta za juniore i mlađe seniore u rumunskom Piteštiju (27-30. jul), kao i Prvenstvo sveta za seniore u češkim Račicama (23-27. avgust).