20 April, 2021
PočetnaVesti naslovnaĐOVANI POSTILJONE POTPISAO ČETVOROGODIŠNJI UGOVOR SA VSS

ĐOVANI POSTILJONE POTPISAO ČETVOROGODIŠNJI UGOVOR SA VSS

VESLANJE

Srpsko veslanje je dobilo ogromno pojačanje kada je struka u pitanju. U naredne četiri godine čuveni svetski veslački stručnjak, Italijan Đovani Postiljone, biće zadužen za sportski sektor Veslačkog saveza Srbije. Četvrogodišnji ugovor slavni Italian potpisao je sa predsednikom VSS Darkom Majstorovićem.

– Sa velikim zadovoljstvom možemo potvrditi da će jedan od najboljih svetskih stručnjaka u veslanju, naredne četiri godine biti na čelu našeg trenerskog tima. Postiljone će, uz blisku saradnju sa trenerskom i sportskom strukturom Veslačkog saveza Srbije, biti zadužen za izradu programa i planova treninga svih reprezentativnih selekcija, kao i selekciju sportista za nastup na svim velikim međunarodnim takmičenjima. Glavni ciljevi ove saradnje jesu podizanje nivoa rezultata u srpskom veslanju na evropskim i svetskim prvenstvima, a pogotovo na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. Drugi veoma bitan cilj je Razvojni program koji će, sigurni smo, doprineti boljem stručnom radu u klubovima sa mlađim kategorijama, što je uostalom glavni preduslov za buduće vrhunske rezultate u seniorskim kategorijama – kazao je generalni sekretar Veslačkog saveza Srbije Nebojša Jevremović.