ĐORĐEVIĆ ODREDIO SPISAK KANDIDATA ZA EP

Last Updated: 19/06/2017Autor

KOŠARKA

Selektor seniorske muške reprezentacije Srbije, Aleksandar Đorđević, saopštio je danas u Kući košarke spisak od 25 igrača koji konkurišu za sastav tima koji će od 31. avgusta do 17. septembra predstavljati našu zemlju na Evropskom prvenstvu koje se održava u Finskoj, Izraelu, Rumuniji i Turskoj.

Na spisku je 25 košarkaša: Miloš Teodosić (CSKA), Stefan Jović (Crvena zvezda), Nemanja Nedović (Unikaha), Vasilije Micic (Žalgiris), Bogdan Bogdanović (Fenerbahče), Dragan Milosavljević (Alba), Branko Lazić (Crvena zvezda), Marko Gudurić (Crvena zvezda), Nikola Kalinić (Fenerbahče), Marko Simonović (Crvena zvezda), Vladimir Lučic (Bajern), Milan Mačvan (Armani), Stefan Birčević (Partizan), Nemanja Bjelica (Minesota), Miroslav Raduljica (Đangsu Dragons), Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda), Vladimir Štimac (Bešiktaš), Boban Marjanović (Detroit), Nikola Jokić (Denver), Nikola Milutinov (Olimpijakos), Ognjen Jaramaz (Mega), Ognjen Dobrić (Crvena zvezda), Aleksa Radanov (FMP) i Dejan Davidovac (FMP).

Reprezentacija Srbije će u prvoj fazi Šampionata igrati u grupi „D“ u Istanbulu, zajedno sa selekcijama Turske, Rusije, Letonije, Belgije i Velike Britanije. Završnica Šampionata igra se takođe u Istanbulu. Selektor je najavio da će u narednih 10-tak dana spisak kandidata biti sveden na 18 imena, a da je okupljanje i početak priprema zakazan za 20. jul.

Raspored priprema: 20. jul – Okupljanje reprezentativaca u Beogradu; 23. jul – Odlazak na Kopaonik; 2. avgust – Odigravanje trening utakmice sa „B“ selekcijom Srbije u Kraljevu; 6. avgust – Povratak sa Kopaonika u Beograd; 11 – 13. avgust – Turnir „Trofej Beograda“, dvorana „Pionir“ (Srbija, Crna Gora, Grčka); 17. avgust – Odlazak u Nemačku (Hamburg); 18 – 20. avgust – Turnir „Super Cup“, Hamburg, Nemačka (Srbija, Nemačka, Poljska, Rusija); 22. avgust – Odlazak iz Hamburga u Atinu; 23 – 25. avgust – Turnir „Akropolis“, Atina, Grčka (Srbija, Grčka, Italija, Gruzija); 26. avgust – Povratak u Beograd; 26 – 29. avgust – Završne pripreme u Beogradu; 30. avgust – Odlazak u Istanbul na Evropski šampionat.

“Čeka nas zahtevno i jako Evropsko prvenstvo, a naš cilj, zadatak i obaveza je da se borimo za medalju. Već četvrtu sezonu stručni štab je u gotovo istom sastavu i želeo bih da se zahvalim mojim saradnicima na izuzetnoj profesionalnosti i pomoći, kako stručnoj, tako i ljudskoj. Čestitam svim košarkašima koji su osvojili titule u svojim šampionatima, čestitke i Bogdanoviću i Kaliniću na osvojenoj Evroligi, svaka čast svima na sjajnim partijama koje su pružali tokom sezone. Raduje me njihov kontinuitet i sa optimizmom očekujemo 20. jul, kada počinju pripreme”, rekao je selektor Srbije Aleksandar Đorđević.