DOMINACIJA „HEROJ SRBIJE“ NA PRVENSTVU SRBIJE U C PROGRAMU

Last Updated: 16/09/2018Autor

STRELJAŠTVO

Strelci smederevske družine „Heroj Srba“ dominirali su na Prvenstvu Srbije serijskom malokalibarskom puškom u C programu (opšta, muško-ženska kategorija). Smederevci su osvojili sve četiri titule. Veteran Novica Petrović je pobedio u pojedinačnoj konkurenciji u trostavu 3 puta 20 metaka i u gađanju MK puškom iz ležećeg stava (40 metaka) i poveo tim „Heroja Srbe“ ka obe ekipne titule.

Petrovic će ubedljivo trijumfovao u trostavu, dok je u izjednačenoj borbi u gađanju MK puškom iz ležećeg stava za dva kruga nadmašio Dragoslava Radakovića iz subotičkog Vojnika. Stražilovo (Sremski Karlovci) je osvojilo ekipne srebrne medalje u obe discipline, dok su subotičkom Spartaku pripale obe bronze.

Uspešan organizator takmičenja bio je SK „Živko Relić Zuc“, koji je u subotu priredio i državno prvenstvo serijskom MK puškom u pionirskoj kategoriji

Trostav 3 puta 20 metaka, opšta kategorija (muškarci i žene), ekipno: 1. „Heroj Srba“, Smederevo (Petrović, Provčin, Ilić) 1.490, 2. Stražilovo, Sremski Karlovci 1.429, 3. Spartak, Subotica 1.387… Pojedinačno: 1. Novica Petrović („Heroj Srba“) 519, 2. Darko Viner (Stražilovo) 497, 3. Saša Ilić („Heroj Srba“) 493…

MK puška, 40 metaka ležeći: 1. „Heroj Srba“ (Petrović, Ilić, Provčin) 1.071, 2. Stražilovo 1.040, 3. Spartak 1.031… Pojedinačno: 1. Novica Petrović („Heroj Srba“) 361, 2. Dragoslav Radaković (Vojnik, Subotica) 359, 3. Borivoje Provčin („Heroj Srba“) 358…