DODER I LONČAREVA BEZ GREŠKE NA ADI CIGANLIJI

Last Updated: 02/02/2020Autor

Andrija Doder i Sara Lončar jedina su dva takmičara sa maksimalnim učinkom na prvom ovogodišnjem A turniru. Član BK Beograd i članica BK Zmajevi osvojili su po dva zlata na A turniru – Beograd 2020 koji je prvog dana februara 2020. održan u Nacionalnom badminton centru na Adi Ciganliji. Pored trofeja u miksu, u kojem su došli zajedničkim snagama savladavši u finalu Kruševljane Sergeja Lukića i Mariju Sudimac, Doder i Lončareva su prigrabili titule u u muškom, odnosno ženskom dublu. U finalu muških parova Doder je sa sa svojim klupskim kolegom Mihajlom Tomićem bio bolji od Lukića i Borka Petrovića iz BK Beograd. U okršaju za najsjanije odličje u ženskom dublu Lončareva je u tandemu sa Sudimčevom bacila na pleća Ninu Bogdanović iz BK Zmajevi i Anđelu Vitman iz BK Beograd.

Pored A turnira na Adi Ciganliji su istog dana održana još dva turnira iz kalendara Badminton saveza Srbije. Na B turniru – Beograd 2020 bez premca u muškom singlu bio je Filip Stojiljković iz BK Ravens KG. S druge strane C turnir – Beograd 2020 odigran je u tri konkurencije. Igor Kovač iz BK Banat prigrabio je zlato u muškom singlu i u muškom dublu gde mu je partner bio njegov klupski saigrač Branislav Vodeničar. U ženskom singlu najbolja je bila Tamara Ugarak iz BK Beograd.

Inače, A, B i C turnir – Beograd 2020 je organizovao Badminton klub Beograd, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda, a uz svesrdnu pomoć kompanija ”Tin šped“, ”Yonex“, ”Koka Plus”, ”Ledeni Kvas”, ”Integraltechnic”, ”Minaqua” i ”Siboasi”.

Medalje su osvojili – A turnir – Muški parovi: 1. Andrija Doder / Mihajlo Tomić (BK Beograd), 2. Sergej Lukić (BK Zmajevi, Kruševac) / Borko Petrović (BK Beograd), 3. Miodrag Kaličanin / Đorđe Stepanović (BK Beograd), Sava Stepanović / Zoran Stepanović (BK Beograd); Ženski parovi: Sara Lončar / Marija Sudimac (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Nina Bogdanović (BK Zmajevi, Kruševac) / Anđela Vitman (BK Beograd), 3. Sanja Perić (BK Beograd) / Anja Velemir (BK Ravens KG, Kragujevac); Mešoviti parovi: 1. Andrija Doder (BK Beograd) / Sara Lončar (BK Zmajevi, Kruševac), 2. Sergej Lukić / Marija Sudimac (BK Zmajevi, Kruševac), 3. Borko Petrović (BK Beograd) / Anja Velemir (BK Ravens KG, Kragujevac), Mihajlo Tomić / Anđela Vitman (BK Beograd); B turnir – Muškarci pojedinačno: 1. Filip Stojiljković (BK Ravens KG, Kragujevac), 2. Luka Milić (BK Ravens KG, Kragujevac), 3. Jovan Babajić (BK Zmajevi, Kruševac), Zoran Stepanović (BK Beograd); C turnir – Muškarci pojedinačno: 1. Igor Kovač (BK Banat, Zrenjanin), 2. Ivan Kosanović (BK Dinamo, Pančevo), 3. Milan Damnjanović (BK Ekstaza, Latković), Mrđan Todorović (BK Beograd); Žene pojedinačno: 1. Tamara Ugarak (BK Beograd), 2. Milica Vrtikapa (BK Beograd), 3. Mila Lainović (BK Beograd); Muški parovi: 1. Igor Kovač / Branislav Vodeničar (BK Banat, Zrenjanin), 2. Lazar Bosiljčić (BK Beograd) / David Danilović (BK Čačak), 3. Milan Damnjanović / Ljubivoje Petrović (BK Ekstaza, Latković), Ivan Kosanović / Andreja Šeremetović (BK Dinamo).