DESETORO TAKMIČARA ZA SP U PLOVDIVU

Last Updated: 23/07/2018Autor

KAJAK KANU

U Plovdivu (Bugarska) se od 26. do 29. jula odžava Svetsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore u kajaku i kanuu na mirnim vodama. Selektor reprezentacije Srbije Bora Sibinkić je za ovo takmičenje prijavio desetoro takmičara.

Boje naše zemlje na ovom takmičenju braniće mlađi seniori: Strahinja Stefanović (K-1 200), Bojan Milinković (K-1 500), Anđelo Džombeta (K-2 1000), Nikola Rasulić (K-2 1000), Biljana Relić (K-1 200 i K-2 500), Marija Dostanić (K-1 500 i K-2 500) i Nikolina Mijušković (C-1 200), te juniori: Bojan Zdelar (K-1 200 i K-1 500), Željana Petrović (K-1 200) i Eva Barta (K-1 500 i K-1 1000). Prve trke su na programu u četvrtak 26. jula.

Reprezentacija put Bugarske kreće u ponedeljak ujutru sa Ade Ciganlije.

Podsećamo, prošle godine na Svetskom prvenstvu za ove starosne kategorije održanom u Piteštiju (Rumunija), naši takmičari su osvojili četiri odličja. Biljana Relić je u svojoj debitantskoj sezoni kao mlađa seniorka osvojila bronzu u jednosedu na 200 metara. Nikolina Mijušković se od junioske konkurencije oprostila sa dva svetska zlata, u jednokleku na 200 metara i u dvokleku na 200 metara sa Nikolinom Milić. Bojan Zdelar je osvojio srebro u jednosedu na 500 metara, takođe u juniorskoj konkurenciji.

Srpski kajak je kroz istoriju osvojio ukupno 16 odličja na Svetskim prvenstvima za juniore i mlađe seniore (takmičari do 23 godine starosti).