It seams that you haven't connected with your Twitter account
26 October, 2021
PočetnaVesti naslovnaDESET MEDALJA ZA SRPSKE TAKMIČARE NA „TROFEJU BEOGRADA“

DESET MEDALJA ZA SRPSKE TAKMIČARE NA „TROFEJU BEOGRADA“

SKOKOVI U VODU

Skakači u vodu iz Srbije zabeležili su odlićne plasmane na 16. međunarodnom „Trofeju Beograda“ u skokovima u vodu. U bazenu Tašmajdan, u ekipnom plasmanu KSV Čukarički je zauzeo drugo mesto, dok su u pojedinančoj konkurenciji mladi skakači u vodu iz Srbije osvojili deset medalja- zlatnu, šest srebrnih i tri bronzane. Najuspešniji su bili pioniri Bogdan Savić (prvo i drugo mesto), Tara Vesić (dva druga mesta) i Vasilije Tomić (bronza). U kadetskoj konkurenciji Stela Džimović osvojila je drugo i treće mesto, a čast juniora odbranili su Anja Miljević (srebro), Maša Petković (srebro) i Nikola Paraušić (bronzana medalja).

Učestvovalo je preko 130 skakača iz 17 klubova iz Hrvatske, Bugarske, Mađarske, Rumunije i Srbije i pokazali su koliko su spremni na prvom značajnijem takmičenju u sezoni. Takmičenje je, po tradiciji, bilo besprekorno organizovano, a značajnu pomoć pružili su Grad Beograd i Sekretarijat za sport i omladinu.

Rezultati – mlađe juniorke, daska 1 metar: 1. Bruna Huljev (Zadar) 241, 45, 2. Anja Miljević (Čukarički) 237, 9… 11. Magdalena Ćurčić (Čuk) 187, 95, 12. Maša Petković (Čuk) 159,40.

Daska 3 m: 1. Huljev 267,4… 4. Miljević 239,55…11. Petković 192.

  1. Toranj: 1. Negrea (Sibiu) 230,5, 2. Petković 148,05.

Starije kadetkinje -1 m: 1. Barbara Bartolić (Nemo) 256, 7… 6. Emilija Matijević 195… 11. Minja Nikodijević 140,85… 13. Mirjana Soro (sve Čukarički) 134,8.

3 m: 1. Bartolić 267,65… 7. Matijević 169,35… 9. Soro 159…11. Nikodijević (sve Čukarički) 136,5.

Toranj: 1. Dora Tomljenović (Medveščak) 198,4… 6. Matijević 124,75, 7. Nikodijević (obe Čukarički) 96,85.

Mlađe kadetkinje- 1 m: 1. Hana Ožanić (Medveščak) 162,75… 3. Stela Džimović 149,6… 6. Lenka Borojević 125,26, 7. Sofija Matović (sve Čukarički) 115,75.

3 m: 1. Ožanić 181,55, 2. Džimović 178,8… 7. Matović 132, 8. Borojević 119,6.

Toranj: 1. Herera (Trijumf) 136 … 5. Borojević 89,25, 6. Matović 80,75.

Pionirke- 1 m: 1. Gutu (Trijumf) 110,1, 2. Tara Vesić 106,1… 6. Sanja Đurić 84,75… 10. Mia Marinković (sve Čukarički) 74,3.

3 m: 1. Gutu 110,95, 2. Vesić 107,6… 7. Đurić 85,7… 12. Marinković 54,7… 14. Anđela Vuletić (sve Čukarićki) 28,45.

Mlađi juniori- 1m: 1. David Ledinski (Nemo) 336,9… 4. Nikola Paraušić 245… 7. Nemanja Mirosavljević (svi Čukarički) 233.

3 m: 1. Ledinski 340,5… 5. Mirosavljević 259,2…6. Paraušić 254,95.

Toranj: 1. Aleks Vitanov (Vitoša) 359,9… 3. Paraušić 256.

Mlađi kadeti- 1 m: 1. Mateo Obuljen (Nemo) 189,45… 4. Kozma Stajić (Vračar) 149, 5. Marko Maksimović (TAŠ) 129,85… 8. Filip Ilić (Fontana Vuleks) 117,3… 11. Vanja Sinđelić (Vračar) 104,95.

3 m: 1. Marko Huljev (Zadar) 183,55… 6. Stajić 137,6… 9. Ilić 106,65, 10. Maksimović 104.3.

Pioniri – 1 m: 1. Bogdan Savić (Čukaročki) 119,2… 4. Vasilije Tomić (Vračar) 99,7.

3 m: 1. Predica (Trijumf) 113,05, 2. Savić 97,80, 3.Tomić 92,5.