CRVENA ZVEZDA OSVOJILA TITULU

Last Updated: 30/04/2018Autor

FUDBAL

Crvena zvezda je novi šampion Srbije. Golovima Nenada Krstičića u 79. minutu i Aleksandra Pešića u 90. minutu sa bele tačke, crveno-beli su u teškoj utakmici pobedili Napredak u Kruševcu 2:0 (0:0) i tri kola pre kraja Superlige i matematički obezbedili 28. titulu prvaka Srbije. Bio je to novi rat pod Bagdalom, ali Kruševljani ovog puta nisu uspeli da izdrže pritisak crveno-belih kao što je to bio slučaj u prva dva duela ove sezone kada su slavili kod kuće 1:0 i na „Marakani“ odigrali 1:1.

Napredak ne leži Crvenoj zvezdi, dokazao je to i u prvom poluvremenu. Taktički rat na sredini terena gde su gosti imali terensku inicijativu, a domaćini odlično organizovanu odbranu, rezultovao je čvrstom „nulom“. Bez šansi i velikih uzbuđenja, a gledaoci su imali priliku da vide samo veliku borbu 22 igrača. Verovatno trener crveno-belih Vladan Milojević ne pamti da njegov tim za 45 minuta nije uputio nijedan šut u okvir gola!

Dodala je Zvezda gas u nastavku, već od udarca Bena glavom, povijala se čvrsta odbrana Napretka koju je u tri navrata u 60. minutu spasavao golman Nikola Petrović posle niza udaraca. Kruševljani su čekali svoju priliku iz kontri, Aleksa Vukanović je iz voleja jako šutirao ali je i Borjan bio na mestu. Konačno je Zvezda napravila akciju iz udžbenika, Gobeljić je odlično po levoj strani prošao vratio povratnu loptu koju je sa visine penala Nenad Krstičić smestio u mrežu. Napredak je uložio napor da izjednači, ali je posle prekršaja nad Srnićem sudija Đorđić pokazao na penal, a Pešić, sa čalmom na glavi, overio pobedu i titulu 25. golom u sezoni.

NAPREDAK: Ni. Petrović 7 – Boranijašević 6,5, Veškovac 7, Ostojić 6,5, Kostić 6 – Šljivić 6,5 – Sekidika 6 (od 68. Eskić ), Ndijaje 6,5 (od 77. Milisavljević ), Vulić 6, Zec 6,5 – Vukanović 6,5.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 7, Le Talek 6,5, Babić 7, Gobeljić 7 – Jovičić 6 (od 46. Donald 7), Krstičić 7 – L. Ilić 6 (od 61. Radonjić 6,5), Ben 6, Adžić 6,5 (od 82. Srnić -) – Pešić 7.