ČELNICI SSAB PODRŽALI AKCIJU NABAVKE TESTOVA NA KORONU

Last Updated: 10/04/2020AutorTags: ,

Čelnici Sportskog saveza Beograda, predsednik Dragan Tomašević i generalni sekretar Nikola Penić, priključili su se humanitarnoj akciji u organizaciji sekretarke za sport i omladinu grada Beograda Dragane Belojević i Mirjane Đurice Vermezović, koje su se uključile u borbu protiv pandemije virusa covid19. Nekadašnje zvezde jugoslovenskog ženskog rukometa, za koje je čuo ceo svet, sa nekoliko nekadašnjih saigračica iz beogradskog Radničkog prikupile su određena sredstva, koja će se donirati za kupovinu brzih testova na korona virus. Akciji se odazvalo 35 sportskih radnika i rukovodioca.

Tomašević i Penić su se odmah priključili, dali lična sredstva i uputili poziv ostalim funkcionerima, koji su, takođe, podržali akciju. Dragana Belojević je predala novac predstavnicima firme Stefial doo, u vlasništvu naše nekadašnje veliki fudbalske zvezde Dejana Stankovića, a oni će za nekoliko dana uplatiti sredstva firmi koja uvozi testove. Naša proslavljena rukometašica javno se zahvalila Marini Maljković, selektorki ženske košarkaške reprezentacije Srbije, koja je, takođe, pokrenula humanitarne akcije i spojila naše sportiste sa firmom trenera fudbalera Crvene zvezde. Akciju su finansijski podržali: Dragana Belojević, Mirjana Đurica Vermezović, Tatjana Polajnar, Slavica Tomićević, Emilija Erčić, Svetlana Obućina, Zita Galic, Mara Šolaja, Slavka Smiljanić, Ljubinka Janković, Slavica Đukić (sve bivše rukometašice), Bojan Janjić, Željko Tanasković, Milan Vasić (odbojka), Jovica Cvetković, Veselin Vujović, Veselin Vuković (rukomet), Žarko Paspalj (košarka), Vladimir Stojanovski (vaterpolo),  Slavko Gak (gradski sekretar za obrazovanje i dečiju zaštitu), Nikola Tatić (sekretarijat za sport i omladinu), Dragan Tomašević (predsednik Sportskog saveza Beograda), Nikola Penić (generalni sekretar SSAB), profesor dr Vesna Ćilerdžić (Asocijacija za školski sport Beograda), Saša Rokvić (direktor Doma učenika Patrijarh Pavle), Danijel Ivanković (direktor DD Velnes solutions), Danko Jovanović (direktor Tonus klubovi),  Petar Đukić (predsednik Vaterpolo saveza Beograda), Slobodan Đurić (predsednik Softbol saveza Srbije), Svetozar Stanković (generalni sekretar Rukometnog saveza Beograda), Aleksandar Gligić (generalni sekretar Atletskog saveza Beograda), Miroslav Stojanović (generalni sekretar Fudbalskog saveza Beograda), Modest Dulić (direktor DG kompani), Strahinja Hadži Stojković (SSAB), Milena Tatić (Beogradska asocijacija za školski sport).

Sportisti i sportski radnici tako nastavljaju da budu na raspolaganju i pomognu na razne načine svoju zemlju i svoj narod. Nadamo se da će se i mnogi drugi odazvati sličnim akcijama. Ostanite kod kuće i sledite upustva Vlade Srbije i zdravstvenih radnika. Da zajedno što pre pobedimo nevidljivog neprijatelja.