BRONZA ZA ŽENSKI ČETVERAC!

Last Updated: 05/06/2017Autor

KAJAK KANU

Ženska posada srpskog četverca osvojila je bronzanu medalju poslednjeg dana takmičenja na Adi Ciganliji. Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč i Olivera Moldovan do trećeg mesta stigle su za 1 minut i 34.400 sekundi. Zlato je pripalo Francuskinjama, Gijo, Troel, Hostens i Žamelo (01:33.280), dok su srebro osvojile Poljakinje Vlodarčik, Mikolajčik, Pulavska i Kolodziejčik (01:33.746). Muška posada četverca zauzela je 4. mesto u finalu. Nebojša Grujić, Marko Novaković, Stefan Vekić i Vladimir Torubarov bez medalje su ostali za 0.136 sekundi, pošto su trku završili za 1 minut i 21.328 sekundi.

Zlato je osvojila posada Nemačke, Renšmit, Libšer, Rauhe i Lemke (01:19.812), srebro je pripalo Francuzima koji su veslali u sastavu Žove, Bomon, Dekoršmon i Iber (01:20.728), dok su se bronzom okitili Česi: Špicar, Šlouf, Havel i Sterba (01:21.192). Iza srpskog čamca ostala je posada Španije: Arevalo, Valc, Toro i Germade (01:21.784).

Mlada srpska posada ženskog dvoseda na 500 metara, Marija Dostanić, koja je još uvek juniorka, i Biljana Relić, koja je u prvoj sezoni seniorske konkurencije, zauzele su 9. mesto u finalu u vremenu 1 minut i 52.205 sekundi.

Zlato je pripalo Nemicama Franciski Veber i Tini Dice (01:42.925), srebro su osvojile Poljakinje Ana Pulavska i Beata Mikolajčik (01:43.905), dok su se bronzom okitile Belgijanke Lize Breks i Hermien Peters (01:44.467). Naš predstavnik u jednosedu na 200 metara, Marko Dragosavljević, takođe je završio na 4. mestu. Marku je bronzana medalja izmakla za 1 stotinku, pošto je kroz cilj prošao za 35.620 sekundi. O konkurenciji u jednosedima na 200 metara na Svetskom kupu u Beogradu najbolje govori činjenica da su prva sedmorica takmičara kroz cilj prošla u razmaku od 8 desetinki!

Zlatnu medalju osvojio je srebrni sa Olimpijskih igara u Riju, Francuz Maksim Bomon (35.422), dok se srebrom se okitio Olimpijski šampion, Britanac Lijam Hit (35.432). Bronza pripala Špancu Karlosu Garoteu (35.610). U konkurenciji dama, u jednosedima na najkraćoj deonici, Milica Starović zauzela je 5. mesto (41.665), dok je Nikolina Moldovan kroz cilj prošla kao sedma (42.337). Zlato je osvojila Šveđanka Linea Stensils (41.020), srebro Slovenka Špela Janić (41.070), dok je bronza pripala Poljakinji Marti Valčikiević (41.207)

Bojan Milinković zauzeo je 7. mesto u B finalu, pošto je trku završio za 36.790 sekundi. B finale vesla se za plasman od 10. do 18. mesta. Dragan Hančovski zauzeo je 5. mesto u C finalu jednoseda na 500 metara (01:43.632). C finale vesla se za plasman od 19. do 27. mesta.