BOĆAROŠI NA „OLIMPU“ ZA ZVANJE NAJBOLJIH

Last Updated: 29/10/2018Autor

SPORT I REKREACIJA OSOBA SA INVALIDITETOM

Sportski centar „Olimp“ na Zvezdari sutra će, u utorak, 30.oktobra, sa početkom od 10,00 sati,  biti u znaku boćanja – discipline koja spada u red najpopularnijih i najmasovnijih paraolimpijskih sportova a koja i kod nas svakim danom stiče sve veći broj pristalica  –  koji će se  nadmetati za zvanje najboljih ekipa na turniru koji po svom karakteru predstavlja otvoreno prvenstvo Beograda.

Ova sportska priredba se već po tradiciji održava u ovo doba godine i privlači sve više pažnje i interesovanja,  a ovog se puta očekuje učešće oko 120 sugrađana – oba pola i svih uzrasta i vidova invaliditeta, dece i mladih pre svega – članovi udruženja i klubova, učenici škola, korisnici usluga u ustanovama dečje, socijalne i zdravstvene zaštite iz svih delova grada, a koji će se u konkurenciji ekipa nadmetati u 4 (četiri) kategorije.

Organizator  manifestacije je Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda u saradnji sa Društvo za sport i rekreaciju invalida opštine Zvezdara a njeno održavanje podržao je i omogućio Grad Beograd preko sekretarijata za sport i omladinu i Sekretarijata za socijalnu zaštitu.