BOĆANJE NA VELIKOJ SPORTSKOJ POZORNICI

Last Updated: 31/10/2018Autor

SPORT I REKREACIJA OSOBA SA INVALIDITETOM

Juče je, u utorak 30.oktobra,  u Sportskom centru „Olimp“ na Zvezdari održano prvenstvo Beograda u boćanju za osobe sa invaliditetom, koje je još jednom pokazalo zašto je ovo u svetu najpopularnija i najmasovnija paraolimpijska disciplina a broj učesnika,  prikazana igra i posvećenost uverili su nas da i u ovoj disciplini s pravom možemo dalje računati na dobre rezultate.

Oko 100 naših sugrađana, oba pola, svih uzrasta i vidova invaliditeta – dece i mladih pre svega – članovi klubova i udruženja, učenici škola, korisnici usluga u ustanovama socijalne, zdravstvene i dečje zaštite sa prostora celog grada, nadmetala se za zvanje najboljih u ovoj godini a najbrojniji su bili članovi Saveza za cerebralnu i dečju paralizu što i nije čudno obzirom da je ova disciplina i prihvaćena kao vid sporta pripadnika ove populacije.

U konkurenciji oko 40 ekipa, šampionske titule i zlatne medalje osvojili su ekipe: udruženja Upik Dunav, ekipa juniora Specijalne bolnice za dečiju i cerebralnu paralizu i razvojnu neurologiju i ekipa sportskog  udruženja Pobednik.

Inače, uspešan organizator prvenstva bio je Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda u saradnji sa Društvom za sport i rekreaciju invalida opštine Zvezdara  a da se ono održi podržao je i omogućio Grad Beograd preko Sekretarijata za sport i omladinu i Sekretarijata za socijalnu zaštitu,  a poseban su značaj priredbi svojim prisustvom doprineli predstavnici brojnih institucija i organizacija koji su davali podršku takmičarima.