BEZ POBEDNIKA U “VEČITOM DERBIJU”

Last Updated: 05/03/2017Autor

FUDBAL

Tri minuta delila su fudbalere Crvene zvezde od pobede u večitom derbiju kojom bi najvećem rivalu pobegli na devet bodova prednosti. Međutim, tada je Đurđević nakon asistencije Vulićevića postigao pogodak glavom, kojim je svoju ekipu ostavio u trci za šampionsku titulu i pokvario Zvezdino rođendansko slavlje. Meč će ponajviše ostati u senci Kanginog gola, koji je čine se postigao nakon što je cela lopta prešla korner-liniju. Nakon ovog meča razlika između dva rivala ostala je šest bodova.

Iako je pre početka meča u protokolu koji su dobili novinari pisalo da će u startnoj postavi „crveno-belih“ igrati Vujaklija, trener Miodrag Božović je u poslednjem trenutku promenio odluku i na mesto napadača uvrstio Boakjea. Internacionalac iz Gane je propustio trening u utorak zbog prehlade, a dan pred derbi je dobio udarac na treningu zbog čega je bio neizvestan za ovaj meč.

Partizan je nakon akcije po levoj strani prvi zapretio u sedmom minutu. Stevanović je uputio pas ka Leonardu, koji je iz okreta uspeo da šutira. Međutim, Manojlović je uspeo da odbrani njegov udarac i spreči brazilskog napadača da postigne pogodak. Prethodno su „crno-beli“ tražili jedanaesterac nakon duela Petkovića i Đurđevića u kaznenom prostoru, ali Vujović nije smatrao da je to faul za najstrožu kaznu.

Domaćin je uzvratio u 18. minutu kada je Plavšić pokušao da sa 18 metara ugrozi Kljajića. Lopta se odbila do Boakjea koji je proigrao Ruiza. Kostarikanac je pucao iz sve snage, ali je lopta završila malo pored gola. Nakon dva uzastopna kornera koja je izveo Stevanoviću se u 25. minutu vratila lopta. Ipak, napadač ekipe iz Humske je bio neodlučan pa je propala akcija u kojoj su trojica igrača Partizana krenula na dvojicu domaćih.

Zvezda je povela u 33. minutu, ali će ovaj gol verovatno izazvati dosta bude nakon meča. Naime, „crno-beli“ su smatrali da je lopta nakon pasa Ruiza ka Boakjeu izašla u aut, ali je protivnik nastavio akciju. Dok su se gosti bunili Boakje je proigrao Kangu koji je sa desetak metara savladao Kljajića. Čini se da je lopta celim obimom prešla gol-liniju i da je gost oštećen u ovoj situaciji.

Partizan je mogao da izjednači u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Leonardo je šutirao iz slobodnog udarca sa 22-23 metra, uspeo da „prebaci“ igrače u „živom zidu“, ali je Manojlović ponovo bio uspešniji. Uspeo je da ukroti loptu koja je išla u levi donji ugao.

Ostojić se našao u dobroj prilicu u 50. minutu nakon sedmog udarca iz ugla za „crno-bele“. Stevanović je uputio udarac iz ugla, a Ostojić je iz peterca šutirao preko Manojlovićevog gola. Partizan, koji je morao da juri rezultat, zaigrao je bolje u drugom delu, a novu šansu za pogodak imao je u 56. minutu. Leonardo je prošao po levoj strani, poslao loptu ka Đurđeviću koji se nalazio u petercu, ali je Frimpong „uklizavanjem“ sprečio napadača „crno-belih“ da savlada Manojlovića.

Nakon sat vremena igre Zvezda je mogla da duplira prednost, ali je udarac Ruiza iskosa sa leve strane uspeo da zaustavi Kljajić. Leonardo, koji je bio junak prošlog derbija, novu priliku je imao dvadesetak minuta minuta pre kraja, ali je nakon centaršuta Jankovića glavom šutirao pored gola. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: Sudija: Majo Vujović (Novi Sad). Strelci: 1:0 Kanga (33), 1:1 Žuti kartoni: Plavšić, Anđelković (Crvena zvezda), Everton, Đurđević (Partizan).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Al. Luković, Frimpong, Anđelković, Donald, Le Talek, Plavšić, Kanga, Ruiz, Boakje. Trener: Božović.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Jevtović (od 64. Janković), Everton, Kosović, Leonardo, Stevanović (od 74. Mihajlović), Đurđević. Trener: Nikolić.