BEZ ODLIČJA U SOMBATELJU

Last Updated: 21/08/2018Autor

VATERPOLO

Vaterpolisti Srbije u borbi za bronzu na juniorskom Svetskom prvenstvu u Sombatelju poraženi od Mađarske 14:13 i tako su zauzeli četvrto mesto. Srpski igrači su propustili lepu priliku da osvoje medalju. Bili su ravnopravan rival. Madjari su dominirali do sredine druge četvrtine kada su vodili 6:4. Za samo dva minuta serijom 3:0 Srbija je preokrenula rezultat a na veliki odmor se otišlo nerešenim rezultatim.

Tim Uroša Stevanovića je u trećem delu tri puta imao dva gola prednosti, poslednji put 11:9. Tada je domaćin napravio seriju, poveo 12:11. Izjednačio je Radović 2,46 do kraja. Medjutim u narednom minutu Mađarska je postigla dva gola i deset sekundi pre kraja Ganić je ublažio poraz. Prvak sveta je Grčka koja je pobedila Španiju 9:8.

Mađarska: Siben, Bobis 5, Bakša 2, Fodor, Šmolc 1, Dala 2, Čorba, Šegami 2, Fekete 2, Ekler, Vekon.

Srbija: Branković, Stanojević 2, Ganić 1, Tanasijević, Ilić, P. Mitrović 1, A. Mitrović 3, Banović, Šulc 2, Marić, Radović 4.