It seams that you haven't connected with your Twitter account
28 March, 2024
PočetnaKošarkaBEZ ČETVRTFINALA U VOLOSU

BEZ ČETVRTFINALA U VOLOSU

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2001. godine i mlađi, nije uspela da se plasira u četvrtfinale na Evropskom prvenstvu koje se održava u Volosu (Grčka). Izabranici selektora Slobodana Klipe poraženi su u meču 1/8 finala od selekcije Litvanije. Ponovo su srpski juniori odigrali utakmicu sa dosta oscilacija, a presudna je bila treće četvrtina u kojoj su postigli samo dva poena i posle 30 minuta imali zaostatak od čak 19 poena. Usledila je neverovatna završnica u kojoj je naš mladi tim stigao na korak od velikog preokreta, ali nije imao dovoljno sreće i koncentracije da dođe do pobede i plasmana među osam najboljih: Srbija U18 – Litvanija u18 54:56 (16:20, 11:16, 2:12, 25:8,). Reprezentacije Srbije u nastavku šampionata igraće za plasman od 9. do 16. mesta, a naredni protivnik biće joj poraženi iz duela Grčka- Finska.

Odlično je počeo mladi srpski tim najvažniju utakmicu na šampionatu. Nesebičnom i borbenom igrom i već u trećem minutu preko rasploženog Pavićevića poveo je sa 10:2. Međutim, Litvanci su se brzo konsolidovali, a srpski juniori bili bespotrebno nestrpljivi i brzopleti. Rival je to znao da kazni i prvu četvrtinu, posle lošeg početka, reši u svoju korist – 20:16. Srpski tim je nastavio sa oscilacijama i u nastavku duela. Serijom 5:0 na startu druge četvrtine ponovo je prešao u vođstvo, ali je do isteka prvog poluvremena još jednom dozvolio selkciji Litvanije da se se serijom kontranapada rezultatski odvoji – 36:27.

Srpski reprezentativci su totalno zakazali sa igrom u napadu u nastavku utakmice. U prvih sedam minuta drugog poluvremena nisu uspeli da poentiraju. Nisu ni Litvanci bili preterano efikasni, ali su ovom vremenskom periodu ubacili sedam poena i došli do kapitalnog vođstva– 43:27. U kobnoj trećoj četvrtini jedine poene za Srbiju postigao je Langović i mnogima se činilo da je sve izgubljeno – 48:29. Međutim, naš mladi tim tada kreće na sve ili ništa. Na startu poslednje deonice Pokuševski postiže dve trojke i inicira seriju 14:0 kojom Srbija smanjuje na 48:43 u 34. minutu. Ponovo je usledio trominutni period bez poena u igri srpskih juniora što Litvanci koriste da vrate dvocifrenu prednost – 53:43. Međutim, ni tu nije bio kraj. Neverovatni Pokuševski u razmaku od 10 sekudni postiže nove dve trojke, tako da se u poslednji minut ušlo rezultatom 56:54 za rivala. U poslednjih 60 sekundi nije bilo poena, ali je viđena prava drama. Srpski juniori su propustili priliku za produžetak, pa čak i za pobedu i posle svega viđenog imaju dosta razloga da žale za propuštenom prilikom.

SRBIJA U18: Mašić, Pokuševski 16, Andrić 2, Pavićević 9, Karapandžić, Pažin 7, Manojlović 5, Đorđević, Vasić 3, Langović 12, Marković, Škobalj.