BEZ ČETVRTFINALA U SARAJEVU

Last Updated: 10/07/2019Autor

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2001. godine i mlađe, nije uspela da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Sarajevu i u nastavku šampionata sledi joj borba za plasman od 9. do 16. mesta i opstanak u “A” diviziji. Izabranice selektorke Nataše Anđelić poražene su u 1/8 finala od selekcije Nemačke u meču koji je ispostavilo se rešen već u prvoj četvrtini. Srpske reprezentaivke su u sedmom minutu imale zaostatak od 20 poena razlike, ali su izutetnom upornošću i požrtvovanjem uspele u 37. minutu da dođu na samo “-4”. Ipak, nije bilo više snage i koncentracije za veliki preokret: Srbija U18 – Nemačka U18 48:58 (10:26, 15:8, 14:14, 9:10). Reprezentacija Srbije će u prvom meču za plasman od 9. do 16.mesta igrati u četvrtak protiv selekcije Poljske.

Veoma loše je naš mladi tim počeo najvažniju utakmicu na šampionatu. Nemice su na samom startu duela povele sa 8:0, a u sedmom minutu imale čak 20 peona prednosti – 23:3. Međutim, od tog trenutka srpske reprezentativke su zaigrale mnogo borbenije i neuporedivo bolje u fazi odbrane. Počela je da se topi prednost rivalki koja je posle trojki Aleksandre Mužević i Višnje Stefanović u finišu prvog poluvremena iznosila podnošljivih 32:25.

Velika borba vodila se i u nastavku utakmice. Iako ih nije služio šut iz igre, kao ni sa linije slobodnih bacanja, reprezentativke Srbije nisu odustajale. Nije ih pokolebalo pto su Nemice i u nastavku imale u par navrata dvocifrenu prednost (40:30,48:37). Pokušvale su na sve načine da dođu do preokreta. Tračak nade ukazao se u 37. minutu kad je rezultat smanjen na 52:48. Međutim, do kraja susreta srpske juniorke nisu uspele da poentiraju, što su rivalke iskoristile i serijom 6:0 privele meč kraju i rezultatom 58:48 plasirale se u četvrtfinale.

SRBIJA U18: Dešić 2, Čorto, Zarić, Radojčin, Smailbegović 2, Stefanović 5, Deurić 13, Jovanović, Nedeljkov 6, Mužević 12, Ristić 6, Mitrović 2.