29 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaBEOGRAD OSVOJIO BRONZU U KUPU NBC FEDERACIJE

BEOGRAD OSVOJIO BRONZU U KUPU NBC FEDERACIJE

KUGLANJE

Kuglaši Beograda, šampiona Srbije i pobednika kupa, osvojili su bronzanu medalju u Kupu NBC federacije u Minhenu pošto su u meču za treće mesto deklasirali austrijski Beč sa 3.865:3.669 u čunjevima i 7:1 u igračkim poenima! Ekipni rezultat Beograda je najbolji od svih 27 ekipa koje su igrale u Kupu NBC federacije i samo je još nemački Švabzberg preskočio granicu od 3.800 čunjeva u kvalifikacijam (3.840) i finalu (3.845). Beograd je izborio i učešće u Ligi šampiona. Ovo je druga medalja koju su kuglaši Beograda osvojili u Kupu NBC federacije, najmasovnijem međunarodnom takmičenje za klubove. U Augzburgu 2007. bili su drugi. U Svetskom kupu Beograd je osvojio  srebro 2015. što je najveći uspeh u istoriji klupskog kuglanja u Srbiji, bronze 2016, 2014. i 2009. i četvrto mesto 2013.

U prvom bloku sudar dva dugogodišnja druga iz reprezentacije Srbije Čongora Baranja u Beogradu i Antala Arpada, koji je u ovom prelaznom roku iz Eđšega (Bačka Topola) prešao u Beč, ali je i nekoliko sezona je igrao i bio i kapiten u Beogradu. Baranj je doneo igrački poen sa 653:621 (3:1). Uroš Jagličić je u prvom paru bio bolji od Pedovile 639:629 (2:2). U drugom paru, Nikola Popović je bio uspešniji od Vonderhajda 629:618 (2:2), ali je Željko Milićević izgubio poen iako je imao više čunjeva od Petera Bugara 622:614 (1:3).

U poslednjem bloku maestralna igra  kuglaša Beograda! Goran Ostojić je  osvojio igrački poen. Oborio je 650 čunjeva, protivnici P. Strohmajer (160) i zamena Henenbiler (474), ukupno 634 i bilo je 3:1 u setovima za kapitena Beograda. Zlatnu tačku na fantastičan rezultat stavio je  fenomenalni Njegoš Šakić na šestoj „tabli“ donevši poen. Srušio je 672 čunjeva poneo epitet igrača utakmice. Njegovi protivnici Ertl (129) i zamena R. Strohmajer (424) oborili su ukupno 553, dok je u setovima bilo 4:0 za Šakića! Rezerve u timu Beograda bile su Jovica Štikovac i Mateja Šakić.

– Čestitam svim igračima, medalja je iskovana njihovim velikim zalaganjem i borbenošću- rekao je trener Beograd Vojko Pavlović posle meča.-  Došli smo dobro pripremljeni i samo nas je slab dan nekih igrača u polufinalu protiv Štafelštajna  udaljio od borbe za zlato! Bronza ima zlatan sjaj, ovaj Kup NBC federacije je bio izuzetno kvaltetan, sa veoma dobrom konkurencijom.

Drugi srpski predstavnik u muškoj konkurenciji Crvena zvezda osvojila je 13. mesto, dok je  ženskom Kupu NBC federacija, takođe u Minhenu, Srem uz Rume zauzeo deseto, a novosadska Alimenta 12. mesto.

KUP NBC FEDERACIJE U MINHENU – finale, kuglaši: Štafelštajn (Nemačka) – Švabzberg (Nemačka) 3.704:3.845 (1:7). Konačan plasman: 1. Švabzberg (Nemačka), 2. Štafelštajn (Nemačka), 3. Beograd (Srbija), 4. Beč (Austrija).

Kuglašice- finale: Đer (Mađarska) – Istra Poreč (Hrvatska) 3.463:3.441 (5:3). Za treće mesto: Nojkirhen (Austrija) – Triglav Kranj (Slovenija) 3.457:3.426 (5:3). Konačan plasman: 1. Đer (Mađarska), 2. Istra Poreč (Hrvatska), 3. Nojkirhen (Austrija), 4. Triglav Kranj (Slovenija).