28 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaBEOGRAD DOMAĆIN SVETSKE LIGE 2019!

BEOGRAD DOMAĆIN SVETSKE LIGE 2019!

VATERPOLO

Sjajna vest je stigla iz FINA Biroa. Vaterpolo savez Srbije i grad Beograd su dobili organizaciju finalnog turnira Svetske lige. Termin je 18. do 23.juni naredne godine.

– Veliki je to dogadjaj za naš savez. Ujedno to je i priznanje za vrhunsku organizaciju proteklih nekoliko takmičenja u nadležnosti FINA. Ljubitelji vaterpola će moći da vide osam vrhunskih reprezentacija a sa takmičarske strane važan je podatak da prvak turnira dobija olimpijsku vizu. To je naš glavni cilj – kaže Viktor Jelenić, predsednik saveza koji je sa generalnim sekretarom Nemanjom Maqrijanom, nedavno u Kini ,izuzetno mnogo radio na dobijanju organizacije.

Srbija je jedini put bila domaćin Svetske lige 2010. u Nišu kada je osvojila prvo mesto.