ARGENTINCI BEZ ŠANSE

Last Updated: 22/09/2018Autor

ODBOJKA

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu uzastopnu pobedu u H grupi II faze XIX SP 2018. u Varni. Srbija je danas, u 2. kolu, savladala Argentinu sa 3:0, po setovima 25:18, 25:22 i 25:22, posle 87 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Dvorca sporta i kulture posmatralo je 340 gledalaca, a sudili su Skot Meklin iz Kanade i Ronald Stal junior iz SAD.

Sigurno, rutinski i očekivano. Baš tako su igrali izabranici Nikole Grbića protiv Argentine i stigli na korak od plasmana u Torinu, među 6 najboljih reprezentacija na svetu. Igrali su seniori Srbije odlično tokom prva dva seta, da bi u trećem inicijativu prepustili Argentincima. Upravo tada sun a scenu stupili igrači sa manjom minutažom i pokazali da su zasluženo u reprezentaciji i da se na njih i te kako može osloniti u teškim trenucima. Usledio je preokret, koji je rezultirao maksimalnom pobedom.

Na početku meča se vodila izjednačena borba, da bi sredinom seta Srbija povela sa 13:10, a u nastavku sa 18:14 i 22:17. Srbija je prvi set dobila sa 25:18.

U drugom setu, Argentina je vodila sa 15:13, a Srbija zatim preokrenula na 16:15, pa 18:16. Povisila je Srbija prednost na četiri poena i povela sa 21:17, pa 24:20. Na kraju je bilo 25:22 za prednost Srbije od 2:0 u setovima.

Argentinci su zaigrali mnogo bolje u trećem setu i poveli su sa 12:7, pa 16:10. Smanjila je Srbija na 17:13, pa zatim i na 19:18. Nakon vođstva Argentine 20:19, Srbija je sa uzastopnih poena stigla do prednosti od 21:20. Povela je zatim Srbija sa 23:21 i 24:22. Iskoristila je Srbija prvu meč loptu za konačnih 25:22, za trijumf od 3:0.

Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu H grupe, igrati protiv Poljske od 19.40 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.