20 October, 2021
PočetnaVesti naslovnaAPATIN ODBRANIO TITULU NA “JUNAKOVIĆ KUPU”

APATIN ODBRANIO TITULU NA “JUNAKOVIĆ KUPU”

KUGLANJE

Kuglaši Apatina odbranili su titulu na  sedmom “Junaković kupu” pošto su u finalu dva srpska supreligaša na kuglani u Banji Junaković savladali  Crvenu zvezdu 3.437:3.341 (5:3). U pobedničkom timu  igrač meča bio je Strahinja Jovanić sa 586 čunjeva, dok su  u redovima crno belih Marko Vujović i Novak Obradović oborili po 562 čunja.  Treće mesto pripalo je  gostima iz Slovačke Slvoju iz Velkog Šariša. Savladali su osiječki Kandit sa 3.365:3.321 (6:2).  Kod  Slavoja Peto Magala sa 588 čunjeva bio je igrač meča, dok je  Željko Biloš  u redovima Osiječana imao 577 čunjeva. Magala je sa 586,7 čunjeva imao najbolji prosek na turniru.

Kvalifikacije su igrane po grupama. U A grupi Apatin je sa dve pobede  protiv Slavoja i Slobode iz Tuzle obezbedio prvo mesto i finale dok je  Slavoj pobedio Slobodu i izbori meč za bronzu. U “ B grupi,  Crvena zvezda je pobedil Kandit i Košice i zakazala finale sa Apatinom, dok  je Kandit sa sa jednom pobedom protiv Košica otišao u meč ѕa treće mesto. Uvek sjajni domaćini i organizatori „Junaković kupa“ bili su kuglaški radnici kluba Apatin predvođeni Đokom Jovanićem, uz podršku društveno sportskih organizacija Apatina i uz veliko gostoprimstvo Banje Junaković.

DOSADAŠNjI POBEDNICI „JUNAKOVIĆ KUPA“ –2018: Apatin,  2017: Apatin,  2016: Crvena zvezda (Beograd), 2015: Apatin,  2014: Beograd, 2013: Sport Podbrezova (Slovačka), 2012: Segedin (Mađarska).