29 March, 2024
PočetnaVesti naslovnaANJA CREVAR SREBRNA NA 200M MEŠOVITO

ANJA CREVAR SREBRNA NA 200M MEŠOVITO

IGRE MLADIH 2018.

Anja Crevear osvojila je srebrnu medalju u disciplini 200m mešovito prvog dana takmičenja na Olimpijskim igrama mladih u Buenos Ajresu. Anja je distancu isplivala za 2:13.98. Zlatnu medalju osvojila je Izraelka Gorbenka Anastasia sa vremenom 2:12.88, a do bronze je za 2:14.15 doplivala Francuskinja Duhamel Siriel.

Po osvajanju srebrne medalje na 200m mešovito Anja Crevar je izjavila: “Osećam se kao da sam na sedmom nebu. Presrećna sam, posebno što nisam baš ovo očekivala jer sam se više spremala za drugu disciplinu koja me očekuje, odnsono 400m slobodno. Popravila sam i vreme, prezadovoljna sam.”

Nakon bronze strelca Alekse Mitrovića Srbija na kraju prvog dana ima dve medalje. Anju u petak 12. oktobra očekuje i druga disciplina na ovom takmičenju, 400m slobodnim stilom.

Stonoteniserka Sabina Šurjan startovala je pobedom na Olimpijskim igrama mladih. Ona je rezultatom 4:3 savladala Slovakinju Kukulkovu Tatjanu. Sutra će se u drugom meču grupne faze susresti sa Amerikankom Ejmi Vang od 20 časova, po srednjeevropskom vremenu, a u trećem meču od 3:30 iza ponoći sa Koreankom Choi Haeun.

Teniser Marko Miladinović poražen je u prvom kolu singla od Brazilca Soares Klier Junior Gilberta rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 6:2. Sutra će u dublu, u paru sa Belgijancem Arnaud Bovijem, od 15 časova, igrati protiv Fransuskog para.

Plivači Mila Medić na 50m prsno i Boris Lačanski na 400m slobodnim stilom, nisu uspeli da se domognu finala.