29 March, 2024
PočetnaEvropske igre u Minsku 2019.ANDREA ARSOVIĆ 15. VAZDUŠNOM PUŠKOM

ANDREA ARSOVIĆ 15. VAZDUŠNOM PUŠKOM

Trećeg dana streljačkog turnira na Evropskim igrama u Minsku održano je pojedinačno takmičenje vazdušnom puškom u obe konkurencije. Najuspešnija članica tima Srbije bila je Andrea Arsović, koja je u takmičenju dama osvojila 15. poziciju. Arsovićevu, osvajača zlata na prvim EI, u Bakuu 2015, je od nastavka nadmetanja delio nepun krug. Pogodila je 624,8, a sa 625,6 krugova u finale je kao osmoplasirana prošla Slovenka Urška Kuharić. Naša druga predstavnica Marija Malić je zauzela 39. mesto.

U muškoj konkurenciji nadmetali su se Milutin Stefanović i Milenko Sebić. Stefanović je sa 624,5 krugova zauzeo 20. mesto. Milenko Sebić je pogodio 623,9 krugova i plasirao se tri pozicije niže od kolege iz srpskog nacionalnog tima. Za ulazak u finale bilo je neophodno zahtevnih 627,8 krugova. Najbolji rezultat u kvalifikacijama postigao je šampion planete Sergej Kamenski (Rusija) – 631,1. Najpreciznija kod dama je bila njegova zemljakinja Julija Karimova, prvakinja sveta u trostavu, sa 629,8 krugova.

Kamenski je u finalu osvojio srebro, a Karimova je ostala bez medalje, na petom mestu. Zlato u ženskoj konkurenciji „pogodila“ je Rumunka Laura-Georgeta Koman, ponovivši tako uspeh sa ovogodišnjeg Evropskog prvenstva vazdušnim oružjem u Osijeku. Kod muškaraca najsjajnijim odličjem okitio se Sergej Rihter (Izrael), evropski prvak iz 2013. i petoplasirani sa ovogodišnjeg EP.

U utorak na vatrenu liniju izlaze samo dve članice tima Srbije. Zorana Arunović, šampionka EI vazdušnim pištoljem, i Bobana Momčilović Veličković će gađati u prvoj polovini kvalifikacija MK sport pištoljem. Sutra je na programu 30 metaka preciznom paljbom, a u sredu 30 brzom paljbom i finale.

Vazdušna puška, žene: 1. Laura-Georgeta Koman (Rumunija) 251,3, 2. Nina Kristen (Švajcarska) 250,0, 3. Nikola Mazurova (Češka) 228,7, 4. Džanet Heg Dueštad (Norveška) 206,5, 5. Julija Karimova (Rusija) 185,4 … Kvalifikacije: 1. Karimova 629,8, 2. Kristen 627,8, 3. Dueštad 627,0… 15. Andrea Arsović 624,8… 39. Marija Malić 616,7… Ukupno 41 takmičarka. Za finale 625,6.

Vazdušna puška, muškarci: 1. Sergej Rihter (Izrael) 250,8, 2. Sergej Kamenski (Rusija) 250,0, 3. Filip Nepejhal (Češka) 228,9, 4. Peter Šidi (Mađarska) 207,6, 5. Vegard Nordhagen (Norveška) 186,8… Kvalifikacije: 1. Kamenski 631,1, 2. Nepejhal 630,2, 3. Nordhagen 629,6… 20. Milutin Stefanović 624,5… 23. Milenko Sebić 623,9… Ukupno 40 strelaca. Za finale 627,8.

Vasiljević četiri mete daleko od finala trapa

Na strelištu za gađanje letećih meta završeno je takmičenje u disciplini trap. Jedini srpski predstavnik na turniru u gađanju glinenih golubova je u trapu zauzeo 13. poziciju u konkurenciji 32 strelca. Oborio je 114 letećih meta. U finale, među šest najboljih, prošli su strelci koji su pogodili 118 i više glinenih golubova.