VATERPOLISTI NA PRIPREMAMA U SAD

Last Updated: 10/12/2019AutorTags:

Seniorska vaterpolo repreyentacija Srbije će od 16. do 25. decembra imati zajedničke pripreme sa američkom selekcijom u Los Anđelesu. Tom prilikom će biti odigrane i tri zvanične utakmice u San Diegu, Santa Barbari i Torensu. Savezni selektor Dejan Savić je odredio spisak od 18 igrača: Gojko Pijetlović (Oradea), Branislav Mitrović (OSC), Stefan Živojinović (Olimpijakos), Dušan Mandić (Pro Reko), Viktor Rašović (Solnok), Nikola Dedović (Špandau 04), Filip Filipović (Pro Reko), Andrija Prlainović (OSC), Stefan Mitrović (Olimpijakos), Miloš Ćuk (Mladost), Draško Gogov (Triestina), Duško Pijetlović (Solnok), Nemanja Vico (Triestina), Gavril Subotić (Solnok), Strahinja Rašović (Eger), Milan Aleksić (Barseloneta), Nikola Jakšić (Ferencvaroš), Sava Ranđelović (OSC). Do kraja godine Srbije će odigrati 29.decembra utakmicu sa Hrvatskom u Svetskoj ligi u Beogradu.

Pripreme vaterpolistkinja u Mađarskoj

Ženska reprezentacija sutra putuje na pripreme u Budimpeštu na kojima će ostati do 15.decembra. Spisak je skraćen na 18 imena a sparing će biti održan sa klubovima Ferencvarošem,BVSC-om i Sentešem. Golmani Vanja Lazić (Crvena zvezda), Anđela Petrović (Palilula), Nikolina Travar (Vojvodina), centri Ivana Ćorović i Jovana Pantović (Crvena zvezda), Nada Mandić (Milan), bekovi Tijana Jakovljević, Katarina Čegar i Iva Lujić (Crvena zvezda), spoljni igrači Jelena Vuković (Milan), Mila Gluščević, Kristina Miladinović, Ana Milićević i Teodora Rudić (Palilula), Nina Josifović (Barseloneta),Anja Mišković, Hristina Ilić i Andrea Gašić (Crvena zvezda).

U stručnom štabu su Dragana Ivković (trener), Miroslav Tomović (trener golmana), Kostas Stratakis (kondicioni trener) i Ljiljana Isakov (fizioterapeut).