SVETSKE PRVAKINJE SIGURNE PROTIV TAJLANDA

Last Updated: 03/08/2019Autor

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, svetski prvak, vicešampion Olimpijskih igara i prvak Evrope, zabeležila je maksimalnu pobedu na turniru A grupe Interkontinentalnih kvalifikacija za OI 2020. u Vroclavu. Srbija je danas u dvorani Orbita, u 1. kolu, savladala Tajland sa 3:0, po setovima 25:15, 25:22 i 25:18, posle minuta igre. Srbija je opravdala ulogu favorite i ubedljivo savladala Tajland. Odlično su izabranice Zorana Terzića počele meč i veoma brzo i lako povele sa 1:0. U drugom setu se vodila izjednačena borba do završnice, kada su svetske prvakinje prelomile set i povele sa 2:0. I pored žestokog otpora Tajlanđanki, odbojkašice Srbije su rutinskom igrom stigle do maksimalnog trijumfa. Briljirala je Tijana Bošković sa 29 osvojenih poena za tri seta, uz 6 asova, 2 bloka i napad 31 – 21, odnosno fantastičnih 68 odsto!

Srbija će sutra, u 2. kolu, igrati protiv Portorika od 17.00 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 4. avgusta, protiv Poljske od 20.30 časova. Pobednici 6 kvalifikacionih grupa će izboriti plasman na OI 2020 (24. jul – 9. avgust). Sve utakmice Srbije iz Vroclava direktno prenose RTS 1 i TV SK 1. Preostale utakmice kvalifikacija (sve grupe uključujući i Vroclav) direktno prenosi TV Sport Klub.