STAVLJENA TAČKA ZA ŠKOLSKO PRVENSTVO BEOGRADA U ODBOJCI

Last Updated: 28/12/2016Autor

ŠKOLSKI SPORT

U sjajnom ambijentu Sportsko-rekreativnog centra „Šumice“ u petak, 23. decembra 2016, održano je finale Prvenstva Beograda u odbojci za učenike osnovnih i srednjih škola. U konkurenciji devojčica V i VI razreda Osnovna škola „Voka Savić“ (Lazarevac) je s 2:0 pobedila Osnovnu školu „Jovan Jovanović Zmaj“ (Voždovac) i tako postala prvak Beograda. U istoj uzrasnoj konkurenciji, samo u kategoriji dečaka, trofej je, takođe, otišao u ruke Lazarevčana. „Voka Savić“ (Lazarevac) je s 2:1 bila bolja od Osnovne škole „Dositej Obradović“ (Voždovac). Sedmakinje i osmakinje Osnovne škole „Pavle Savić“ (Zvezdara) u finalu su s 2:0 savladale učenice OŠ „Dule Karaklajić“ (Lazerevac). Titulu u kategoriji učenika VII i VIII razreda osvojila je Osnovna škola „Jelena Ćetković (Zvezdara). Ona je u okršaju za zlatno odličje s 2:0 savladala OŠ „Karađorđe“ (Voždovac).

Program na “Šumicama” zatvorili su učenice i učenici srednjih škola. Odbojkašice Sportske gimnazije (Savski Venac) stigle su do trofeja pobedivši s 2:0 Gimnaziju iz Lazarevca. U finalu dečaka Pravno-poslovna škola (Vračar) je s 2:1 bila bolja od Sportske gimnazije (Savski Venac).1