29 March, 2024
PočetnaVestiSRPSKI BASKETAŠI SVETSKI ŠAMPIONI

SRPSKI BASKETAŠI SVETSKI ŠAMPIONI

BASKET 3X3

Reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju pošto je u finalu Svetskog prvenstva u basketu 3×3 u kineskom Gvangdžuu, savladala Sjedinjene Američke Države 21:16. Srpski tim u sastavu Dušan Domović – Bulut, Đorđe Majstorović, Marko Ždero i Marko Savić u finalu Svetskog šampionata u Kini savladao je ekipu SAD rezultatom 21:16. Sjajni srpski tim, predvođen Dušanom Domovićem – Bulutom, nadigrao je Amerikance tri minuta pre isteka vremena. Sve vreme igrali su veoma hrabro, a nakon zaostatka (10:12) su se maksimalno rastrčali, najpre stigli prednost rivala, a potom i preuzeli konce igre. Tačku na veliku pobedu stavio je maestralni Domović – Bulut.

– Iznenađenje, iznenađenje, kraljevi su se vratili! Mi smo igrali poput timova kao što su Amerikanci, ali oni ne protiv ekipa kao što smo mi. Zato smo mi bili iznenađenje za njih. Amerikanci su dobri, da smo igrali jedan na jedan sa njima, izgubili bismo, ali smo igrali tri na tri i tu smo bolji. Ove godine smo pobedili skoro sve turnire na kojima smo igrali, imamo taj pobednički mentalitet. Hvala i svim našim navijačima koji su došli sa Limana da nas bodre – rekao je posle meča MVP turnira Dušan Domović Bulut.

Ovo je bilo treće uzastopno finale SP za srpske basketaše, koji su osvojili premijerno izdanje 2012. u Atini, dok su pre dve godine poraženi od Katara u Moskvi. Ekipa Srbije, savladala je u polufinalu Španiju rezultatom 17:13 i treći put u nizu izborila plasman u finale Svetskog prvenstva. Srbija je prethodno u četvrtfinalu bila bolja od Holandije rezultatom 22:10, dok je u grupnoj fazi SP ostvarila četiri pobede. Savladala je Italiju (16:13), Novi Zeland (20:17), Katar (21:16) i Rusiju (21:14).