SRBIJI BOD PROTIV NEMAČKE

Last Updated: 08/06/2019Autor

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je posle pet setova na startu turnira 8. grupe II vikenda II Lige nacija 2019. u Otavi. Nemačka je u 1. kolu pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:20, 16:25, 26:28, 26:24 i 15:9, posle 129 minuta igre. Imala je Srbija šanse da dođe do prve pobede u Ligi nacija, ali podmlađeni sastav nije imao dovoljno snage u duelu sa gotovo kompletnim sastavom Nemačke. Bod je zasluženo osvojen, ali čini se da je Srbija mogla i više. Bojažljivo je Srbija počela meč, što je Nemačka iskoristila, naročito u završnici i povela sa 1:0. Uzvratili su izabranici Nikole Grbić dobrom igrom u drugom setu, kada su nemce ostavili na samo 16 poena za izjednačenje na 1:1.

U trećem setu se vodila žestoka borba, da bi Nemci u finišu stigli do 24:21. Serijom 4:0 Srbija je preokrenula rezultat, a zatim iskoristila treću set loptu za 28:26 i vođstvo od 2:1 u setovima. Nemačka je vodila od početka četvrtog seta, ali je Srbija u finišu uspela da izjednači na 23:23. Ipak, Nemci su iskoristili drugu set loptu za 26:24 i izjednačenje na 2:2 u setovima.

Nemačka je odlično počela peti set, pa sva kasnija nastojanja Srbije da sustignu vođstvo rivala nisu bila uspešna. Nemci su odlučujući set dobili sa 15: i pobedili sa 3:2.

Seniori Srbije će danas, u 2. kolu, igrati protiv Australije od 22.10 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.